Anna Pieczarka liderem listy PiS w regionie tarnowskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 13 lipca 2019 12:14

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni. Anna Pieczarka, członek zarządu województwa małopolskiego, radna sejmiku małopolskiego od 2014 roku, będzie liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na jesień tego roku wyborach do Sejmu RP. Rafał Bochenk – rzecznik rządu premier Beaty szydło, obecnie przewodniczący sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, otwiera listę w Małopolsce Zachodniej. Na czele listy PiS w Krakowie jest Małgorzata Wassermann, a w Nowym Sączu Arkadiusz Mularczyk.

Anna Pieczarka mieszka w Koszycach koło Tarnowa. Przez kilka lat byłą szefową Centrum Kultury Gminy Tarnów. W 2014 roku, z dziewiątego miejsca została radną wojewódzką. Miała blisko piętnaście tysięcy głosów. Jesienią 2018 roku liderowała liście PiS do sejmiku. Głosowało na nią ponad 72 tysiące wyborców. Był to drugi wynik w Polsce. Lepszy od niej miał tylko Adam Struzik, wieloletni marszałek mazowiecki, były marszałek Senatu Polski. Kolejne miejsca na liście poznamy w ciągu najbliższych dni: nie jest wykluczone, że do końca lipca 2019 roku.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .