W Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 03 lipca 2019 12:11

W Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. – Cieszy mnie, że nasza gmina, nasza szkołą była organizatorem zmagań na najwyższym krajowym poziomie – mówi wójt Jan Pająk.


Organizatorami Finału Krajowego Turnieju byli: Komenda Główna Policji, Polski Związek Motorowy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikluszowicach, przy udziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Edukacji Narodowej. Bardzo dużym wsparciem dla organizatora było zaangażowanie się władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Drwinia Janem Pająkiem. Koordynatorami Turnieju byli Zbigniew Kogut – przedstawiciel PZM ZO Kraków oraz Lidia Jodłowska-Rzucidło - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach, a także Paweł Patalita (PZM), Kinga Capik-Majcher (ZSP Mikluszowice).


Patronat honorowy nad XLII Finałem Krajowym  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Mikluszowice 4-6 czerwca 2019 objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk. Celem turnieju, jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. OTBRD jest konkursem wieloetapowym - od etapu szkolnego, przez gminny powiatowy i wojewódzki, aż po Mistrzostwa Polski - który zrzesza corocznie do pół miliona dzieci.


Turniej BRD składał się z pięciu dyscyplin: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego,− testu skrzyżowania, rowerowego toru przeszkód, udzielania pierwszej pomocy, miasteczka ruchu drogowego. Do Mikluszowic zjechały najlepsze zespoły szkół podstawowych i klas gimnazjalnych BRD z całej Polski, wyłonione w eliminacjach wojewódzkich.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .