Lipnica Murowana. Pieniądze dla strażaków
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 26 czerwca 2019 21:00

Powody do zadowolenia maja strażacy. Dzięki pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Małopolskiego i Sejmiku, Gmina Lipnica Murowana pozyskała dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Województwo Małopolskie konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na kontynuację prac budowlanych na zadanie pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej – Wiejskiego Domu Ludowego o Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej”. Dotacja opiewa na 48 tysięcy złotych. Jest jedną z najwyższych w Małopolsce. W ramach zadania jest zaplanowana budowa nowej Remizy OSP dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej. Projekt całościowy obejmuje budowę od podstaw nowej siedziby wraz z dwoma garażami wraz z pełnym zapleczem. Całość dobudowanego obiektu będzie spełniać warunki techniczne i przepisy dla obiektów tego typu.
Całość zadania realizowana jest etapami przy czynnym udziale OSP Lipnica Górna.

OSP zleciła i sfinansowała opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskała pozwolenia na budowę. W ubiegłym roku OSP Lipnica Górna przy udziale środków Gminy Lipnica Murowana wykonała własnym staraniem i siłą roboczą fundamenty oraz kondygnację parteru nowej remizy.
W ramach otrzymanego dofinansowania oraz środków własnych gminy planowana jest kontynuacja zadania, polegająca na wykonaniu kondygnacji poddasza wraz ze stropem – stan surowy. W ramach zadania zostanie również przełożona sieci energetyczna oraz telekomunikacyjna – dodaje wójt Tomasz Gromala. Prace potrwają do końca października.
Jak mówi wójt Tomasza Gromala w kolejnych latach budowa będzie nadal kontynuowana przy czynnym udziale OSP i środków własnych gminy. Za życzliwość i okazaną pomoc dziękujemy także naszemu Radnemu Wojewódzkiemu Panu Stanisławowi Bukowcowi – dodaje wójt.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .