Brzesko. Ceny śmieci ostro w górę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 czerwca 2019 21:26

Do 22 lipca mieszkańcy miny Brzesko muszą złożyć nową deklarację w sprawie ilości osób mieszkających w gospodarstwie domowym oraz o tym czy śmieci są segregowane czy też nie. Ma to związek z decyzją radnych o podwyżce za wywóz nieczystości stałych. Radnym: Marii Kądziołce, Marii Kuci, Bartłomiejowi Turlejowi, Leszkowi Klimkowi, Annie Lubowieckiej (wszyscy ze Wspólnoty Samorządowej), Bogusławowi Samborowi, Piotrowi Dudzie, Adrianowi Zaleśnemu, Kamilowi Trąbie, Karolowi Mrozowi (radni wybrani z listy burmistrza Tomasza Latochy), Barbarze Borowieckiej oraz Rafałowi Cichońskiemu mieszkańcy Brzeska zawdzięczają podwyżki cen śmieci, odbieranych przez BZK.

Od 1 lipca 2019 roku  mieszkańcy miasta będą płacili po 15 złotych od osoby za odbiór śmieci posegregowanych. Nie będzie – przynajmniej na razie – żadnych ulg dla rodzin wielodzietnych. Okazuje się, że najbardziej po kieszeni „dostanie” jedenastoosobowa rodzina (jak nam się udało ustalić największa w gminie Brzesko). Na razie płaci 53 złote za miesiąc, według nowych stawek, po 1 lipca będzie musiała co miesiąc wyłożyć  165 złotych. Podwyżka o ponad… dwieście procent. Roczna opłata od tej rodziny wyniesie blisko dwa tysiące złotych. Nic dodać, nic ująć. Cały klub radnych Prawa i Sprawiedliwości był przeciwny podwyżkom (Barbara Górczewska, Marek Górski, Adam Kwaśniak, Marcin Ciurej, Jarosław Sorys, Jadwiga Dadej, Ewa Chmielarz-Żwawa oraz Zbigniew Łanocha – głosowali przeciwko propozycji burmistrza Tomasza Latochy).

(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : mila 03 lipiec 2019 08:59
no to się popisał burmistrz POżal się boże!

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .