Brzesko. Pijani rodzice spacerowali z dwójką małych dzieci
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 czerwca 2019 12:56

Policjanci z Brzeska interweniowali w stosunku do rodziców, którzy będąc pod wpływem alkoholu sprawowali opiekę nad 2-letnim i rocznym dzieckiem. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rejonowy, który zbada sytuację rodzinną małoletnich.

Do interwencji doszło wczoraj, 17 czerwca br. w Brzesku. Tuż przed godziną 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o dwójce małych dzieci, które znajdują się pod opieką nietrzeźwych rodziców. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce podejmując interwencję wobec spacerującej pary. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości rodziców, które wykazało u matki – 2,5 promila a u ojca – 0,69 promila alkoholu w organizmie. Materiały w sprawie czynu, którego dopuścili się rodzice, zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację małoletnich. Dodatkowo policjanci prowadzą postępowanie w sprawie narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Apelujemy o reagowanie na podobne przypadki. Wystarczy, że o dostrzeżonym wobec dziecka zaniedbaniu, powiadomimy  pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratora sądowego, czy też dzielnicowego.  Natomiast w pilnych przypadkach, kiedy niezbędna jest szybka interwencja,  należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Pamiętajmy. Ujawnienie zaniedbań  ze strony opiekunów, wobec małoletniego, daje możliwość dokładnego sprawdzenia jego sytuacji rodzinnej przez powołane do tego służby.

(kpp)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .