Most w Lubaszowej w budowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 czerwca 2019 21:17

Starostwo Powiatowe w Tarnowie buduje kolejny most na terenie Powiatu Tarnowskiego. Tym razem rozebrana zostanie stara przeprawa mostowa w Lubaszowej (Gmina Tuchów) i wybudowany zostanie nowy obiekt o długości 96,5 metra. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł. Istniejący most nad Białą w Lubaszowej jest obiektem trójprzęsłowym i przestarzałym. Dlatego zapadła decyzja o rozebraniu starego mostu do przyczółków i na bazie istniejącej konstrukcji, wykonaniu nowych elementów. - Most będzie nowoczesny, szerszy i bezpieczniejszy - zapewnia Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Przebudowane będą odcinki drogi powiatowej w rejonie mostu, a także umocnione zostaną brzegi koryta rzeki.

Nowy most będzie o przeszło dwa metry dłuższy od obecnego. Szerokość jezdni wynosić będzie 6 m, a chodników 1,5 m. Zamontowane zostaną na krawędziach mostu barieroporęcze, jako elementy bezpieczeństwa ruchu. Zostanie wykonany nowy system odwodnienia mostu, składający się z wypustów żeliwnych, sączków, drenaży izolacji i kolektorów odprowadzających wody opadowe do projektowanej kanalizacji deszczowej poza obiektem. Zdaniem Członka Zarządu Powiatu i radnego powiatowego z Gminy Tuchów - Bogdana Płachno - ta inwestycja ważna jest m.in. z tego powodu, aby podczas wezbrań Białej droga na Siepietnicę nie była wyłączana z ruchu. Do tej pory często podczas powodzi most był nieprzejezdny. Teraz takie sytuacje nie powinny już mieć miejsca, bo podniesiona zostanie jego wysokość i wykonane zostaną inne prace, w celu udrożnienia przepływu wody w razie fali powodziowej - mówi Bogdan Płachno. - Gdy nie będzie dochodziło do spiętrzenia wody w okolicach mostu, to nie będzie też zalewane boisko piłkarskie klubu Biała Lubaszowa. A ponadto solidniejszy most na drodze w kierunku Gminy Szerzyny i Jasła jest bardzo potrzebny przedsiębiorcom ze względów transportowych. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł. Połowa tej kwoty to dotacja z Ministerstwa Infrastruktury.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .