Rzepiennik Strzyżewski. Kolejny projekt komunalny za nami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 czerwca 2019 20:58

Na ponad 4.7 miliona złotych opiewają prace przy rozbudowie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie Rzepiennik Strzyżewski. Dotacja unijna wynosi blisko dwa miliony złotych. – To kolejny krok w walce o czystsze środowisko w naszej gminie – tłumaczy wójt Marek Karaś. Spółka Komunalna „Dorzecze Białej” zrealizowała kolejny projekt na terenie gminy Rzepiennik Strzyżewski pn. „Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowościach Rzepiennik Suchy i Rzepiennik Biskupi”. Projekt realizowany był z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego o dofinansowanie została podpisana 29 czerwca 2017 r. Projekt otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 1 999 126 zł. Umowa na realizację robót z Wykonawcą została zawarta 11 października 2017 r. Końcowy termin realizacji został wyznaczony na 30.04.2019 r. Projekt realizowany był w systemie ‘zaprojektuj i wybuduj’ tzn. Wykonawca w ramach swojego zadania wykonywał projekt z pozwoleniem na budowę a następnie realizował prace budowlano-montażowe obejmujące wykonanie kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. W ramach realizowanych robót zostało wykonanych 10,4 km sieci wodociągowej wraz z przyłączami, 3 komplety pompowni ścieków, 8,4 km sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz 1 kompletna hydrofornia wody.
Na razie podłączono do nowobudowanej sieci kanalizacyjnej 72 gospodarstwa domowe, do sieci wodociągowej 59 gospodarstw domowych. Całkowita wartość robót wykonanych w ramach inwestycji wyniosła 4,7 miliony złotych. Po zrealizowaniu sieci wodociągowej (bez przyłączy) Spółka w dniu 21 grudnia 2018 r. otrzymała z Nadzoru Budowalnego zaświadczenie o możliwości użytkowania sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Wykonawca robót zakończył realizację całej inwestycji w I kwartale 2019 r. podpisując 19 lutego protokół odbioru końcowego zadania. Spółka Komunalna „Dorzecze Białej” ostateczne rozliczenie projektu „Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowościach Rzepiennik Suchy i Rzepiennik Biskupi” złoży do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w czerwcu 2019 roku.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .