Wola Rzędzińska. Eksperymentowali mali naukowcy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 03 czerwca 2019 15:27

agmintar2Wielka naczepa stojąca na przykościelnym placu nieopodal Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej to „Naukowiej”, czyli laboratorium doświadczeń.  Co ważne, właśnie dzisiaj, w naszej gminnej miejscowości, tę niezwykłą wystawę odwiedził 10-tysięczny zwiedzający! Był nim Mateusz – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1, który jak sam mówił – interesuje się fizyką i różnymi zjawiskami przyrodniczymi.


– Zainteresowanie ekspozycją jest ogromne. Cieszę się, że mogliśmy powitać 10-tysięcznego gościa tej niecodziennej opowieści o powietrzu. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia wystawy, zwłaszcza że już jutro – 31 maja pojawi się również w Koszycach Wielkich – mówi Anna Pieczarka, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.  Uczniowie szkół podstawowych w Woli Rzędzińskiej oraz w Jodłówce-Wałkach znaleźli się więc dzisiaj w świecie eksperymentów, poznawali m.in. naturę wiatru, jego zastosowanie w życiu człowieka, skład powietrza, układ oddechowy, a to wszystko za pomocą 13 interaktywnych urządzeń. Najmłodsi zaś wzięli udział w tematycznym pokazie o powietrzu. Wystawę odwiedziła także Anna Pieczarka, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz dyrektor miejscowej szkoły Joanna Rogowska-Kuta, a o ekspozycji opowiedział gościom dyrektor Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon - Piotr Szymański.


31 maja, podczas świętowania Gminnego Dnia Dziecka, „Naukowiej” oprócz uczniów szkół podstawowych z Koszyc Wielkich i Koszyc Małych, zaprosszono do świata eksperymentów również dzieciaki wraz z rodzicami.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .