Powiat Brzeski. Drogi do remontu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 maja 2019 21:20

Ponad dwanaście milionów złotych pochłonie remont dwóch dróg na południu powiatu brzeskiego. - Realizacja tych inwestycji nie byłaby możliwia gdyby nie doskonała współpraca powiatu z gminami. Pragnę serdecznie podziękować burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie oraz wójtom Sławomirowi Paterkowi z Gnojnika i Bogusławowi Kamińskiemu z Iwkowej Dzięki dobrze przygotowanym dwóm projektom do Funduszu Dróg Samorządowych, złożonym jeszcze w poprzednim roku, udało się nam pozyskać dofinansowanie. Jest to kompleksowa przebudowa dwóch jezdni: na których pojawi się nowa nawierzchnia, przebudowane zostaną skrzyżowania, pojawią się zatoki autobusowe, wybudowany zostanie chodnik, zadbamy także o stan rowów przydrożnych, przepustów – mówi starosta Andrzej Potępa.


W ramach gruntownej modernizacji zostanie poddanych około 20 kilometrów jezdni. Drogi zostaną poszerzone, tak by miały szerokość co najmniej 5,5 metra, będzie wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe. Koszt realizacji obydwu inwestycji zamknie się kwotą około 12 milionów złotych. Na to składają się środki, które otrzymaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych, dotacji gmin Gnojnik, Czchów i Iwkowa oraz pieniądze własne powiatu brzeskiego.  Podkreślę, że obydwie inwestycje są już po przetargu. Podjęcie decyzji o realizacja zadania stosunkowo wcześnie pozwoliło wyłonić wykonawcę za cenę niższą niż wartość kosztorysowa – dodaje starosta brzeski. Zaplanowano remont drogi relacji Tymowa – Łososina, od Tymowej przez Iwkową po Kąty, aż do granicy z gminą Łososina. Remont obejmuje nowe pobocze, chodnik w Iwkowej i Kątach, nowy asfalt na całym odcinku jezdni, zaplanowana jest też budowa oświetlonego, przeniesionego przejścia  dla pieszych koło Urzędu Gminy w Iwkowej. Wartość tego zadania zamknie się kwotą 5.737 miliona złotych. Natomiast drugi projekt z Programu Fundusz Dróg Samorządowych to droga Gnojnik – Biskupiec Melsztyńskie przez Gnojnik, Lewniową, Złotą do Biskupic Melsztyńskich. Zakres prac jest podobny do pierwszej jezdni, obejmuje między innymi budowę dwóch nowych skrzyżowań i remont mostu oraz kilka kilometrów chodnika. Prace potrwają do końca października 2019 roku.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .