Rzuchowa. Wojewoda się zgodził
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 18 maja 2019 00:00

Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Promyk” w Ruchowej nie przypadkowo nadano takie „imię”.  Jakkolwiek można je interpretować na różne sposoby: jeden wniosek nasuwa się sam: placówka to Promyk nadziei. Nadziei na lepsze życie, na szczęście… Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” w Rzuchowej została powołana do życia w 2011 roku i rozpoczęła swą działalność jako placówka typu socjalizacyjnego. W grudniu 2017 roku Placówka uzyskała zezwolenie Wojewody Małopolskiego na przekształcenie i działa jako placówka opiekuńczo-wychowawcza łącząca zadania placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego i placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjnego. Zmiana ta była podyktowana potrzebą zapewnienia miejsc interwencyjnych dla dzieci pochodzących z terenu Powiatu Tarnowskiego.


Aktualnie zgodnie z zezwoleniem Wojewody Małopolskiego Placówka dysponuje 22 miejscami socjalizacyjnymi i 4 miejscami interwencyjnymi. Zadaniem Placówki typu socjalizacyjnego jest stworzenie dzieciom, całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki, warunków maksymalnie zbliżonych do tych, jakie panują  w prawidłowo funkcjonującej rodzinie. Placówka typu interwencyjnego z kolei  ma za zadanie doraźną opiekę nad dzieckiem w czasie trwania sytuacji kryzysowej – mówi dyrektor Anna Górska. W tamtym roku przebywało tutaj  26 dzieci na miejscach socjalizacyjnych i 10 dzieci na miejscach interwencyjnych. – Zmieniają się przepisy. Teraz w tego typu placówkach może być nie więcej niż 14 osób. Dlatego staraliśmy się u wojewody, jak i u konserwatora (bo placówka jest w zabytkowym założeniu parkowo – dworskim) na „podzielenie” obiektu. Mamy pozytywne opinie zarówno wojewody, jak i konserwatora zabytków. Jeszcze w tym roku wykonamy niezbędne prace – zapowiada starosta Roman Łucarz.

(mir) 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .