Dębno. Kolejna dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 23 kwietnia 2019 19:08

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców poruszających się po drogach gminnych zostaną wyremontowane dwa odcinki o łącznej długości 2,890 km. Tym razem uda się to dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe. Parce modernizacyjne prowadzone będą na drogach gminnych w Maszkienicach „Podlesie” oraz Maszkienicach „od Krzyża”. W ramach inwestycji zostaną odmulone rowy odwadniające, położona nawierzchnia asfaltowa, a także ścinanie oraz uzupełnianie poboczy. Całość prac modernizacyjnych ma zakończyć się w październiku bieżącego roku. Przybliżona wartość inwestycji to ponad 675 tys. zł, z czego Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w wysokości 405.330,00 zł.


- Jeszcze przed końcem poprzedniego roku podjęliśmy starania, aby pozyskać dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Po raz kolejny udało nam się otrzymać dotację na modernizację infrastruktury drogowej w Naszej Gminie z czego jesteśmy ogromnie dumni-  mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – chcemy, aby kierowcy poruszający się drogami Gminy Dębno czuli się bezpieczni, dlatego stale poprawiamy stan istniejącej infrastruktury drogowej, a także budujemy nowe odcinki.

 
(pr)

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .