Edward Czesak nie pójdzie jednak na emeryturę?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 23 kwietnia 2019 19:07

Wszystko wskazuje na to, że Edward Czesak, a nie obecny senator Zbigniew Cichoń otrzyma rekomendację Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na jesień tego roku wyborach parlamentarnych. Z naszych informacji wynika, że obecny poseł do PE, jest najpoważniejszym kandydatem na senatora z okregu obejmującego powiat brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Oczywiście decyzja nie zapadła, nazwiska poznamy latem, ale ten scenariusz wydaje się być realny: Edward Czesak naszym kandydatem na senatora – mówi naszej redakcji jeden z prominentnych politków prawicy.

Dla prawicy będą to trudne wybory. Tylko wystawienie największych tuzów pozwoli – jak twierdzi nasz rozmóca – utrzymać władzę. W okregu, który obejmuje te cztery powiaty Edward Czesak jest najbardziej znany. - W Brzesku i Bochni będzie prowadził kampanię wspólnie z minister Józefą Szczurek – Żelazko, w Wieliczce z Urszulą Rusecką, a w powiecie proszowickim pomoże mu Józef Gawron. Czesak ma ogromne doświadczenie parlamentrane i polityczne, jak mało kto „czuje” teren. Myślę, że się zdecyduje. Zna się na polityce, ale zna się także na współczesnym marketingu politycznym – tłumaczy nam działacz PiS. Warto wspomnieć, że w latach 1998 – 2002 był Przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku. W 2005, 2007 i 2011 roku wybierano go na posła. Latem 2015 roku zastąpił w PE prezydenta Andrzeja Dudę.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .