Z Gnojnika do Kancelarii Premiera
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 kwietnia 2019 09:56

Rada Młodzieżowa z Gnojnika została  zaproszona do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na konferencję dotyczącą działalności Młodzieżowych Rad w Polsce. Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik, brała udział w bardzo ambitnym projekcie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, projekt polegał na stworzeniu prezentacji multimedialnej w której rada prezentowała swoją działalność, w szczególności  rada skupiła się na działaniach o charakterze  niepodległościowym ze względu na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Warto wspomnieć iż MRG opiera swoją działalność na bardzo wartościowych założeniach: upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, zwiększanie aktywności młodych ludzi, kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych oraz wyrabianie umiejętności podejmowania decyzji w określonych obszarach zagadnień, kształtowanie poczucia odpowiedzialności w zakresie spraw dotyczących samorządu lokalnego, zapewnienie uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, w tym w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na sposób i jakość ich życia, reprezentowanie interesów młodzieży wobec organów samorządu gminnego, samorządów uczniowskich oraz władz oświatowych, a także instytucji i organizacji pozarządowych, prowadzenie wśród młodzieży kampanii informacyjnej na temat roli samorządu terytorialnego oraz zakresu jego funkcjonowania, działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia, działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych. Gratulujemy tak szlachetnego podejścia do życia oraz doceniamy zaangażowanie  w kształtowaniu idei samorządu. Jesteśmy pełni uznania, że tak młodzi ludzie dbają o lepsze jutro nas wszystkich – mói wójt Sławomir Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .