Brzesko. Śmieci – jakie ceny?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 marca 2019 16:40

Czy ceny śmieci w Brzesku wzrosną? Jeśli tak to do jakiego poziomu? Czy radni przegłosują podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej stawki zaproponowane przez burmistrza Tomasza Latochę czy „spuszczoną” nieco z tonu i podwyżki będą znacznie niższe? Jak w tej sytuacji zachowa się Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, która stoi na stanowisku, że gminy nie mogą dopłacać do wywozu śmieci, bo nie pozwala na to ustawa. A może władzom miasta uda się znaleźć oszczędności i sprawić, że koszty działalności Brzeskich Zakładów Komunalnych, które obsługują miasto, będą niższe? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy niebawem. Już w najbliższą środę głosowanie w Radzie Miejskiej. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja: losy uchwały ważą się, nie wszyscy radni, którzy popierają obecnego włodarza miasta, są chętni, by oddać głos za projektem uchwały o podwyżce cen. W klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości dyscypliny w głosowaniu nie będzie. Większość radnych – jak wynika z naszej sondy – jest przeciwko podwyżkom.

Gdyby projekt uchwały przygotowany przez burmistrza wszedł w życie: śmieci wzrosną średnio o 50, nawet o 60 procent od osoby. Jeszcze drastyczniejsze podwyżki będą dotyczyły rodzin... wielodzietnych. Dzisiaj, rodzina składająca się z trzech osób płaci, za odbiór śmieci segregowanych, 30 złotych (miesięcznie), po zmianach zapłaci 45 (jeśli stawka będzie wynosiła 15 złotych od osoby) lub 48 (przy stawce 16 złotych). Pięcioosobowa rodzina płaci dzisiaj 43 złote, po zmianach zapłaci 75 lub 80 złotych. Siedmioosobowa rodzina płaci dzisiaj 53 złote, po zmianach zapłaci 105 lub 112 złotych. W tym przypadku oznacza to wzrost o ponad sto procent. Warto dodać, że w przypadku rodziny 10.osobowej (wielopokoleniowej) opłata wzrośnie z 53 do 150 lub 160 złotych (około 200 procent).
JUTRO WIĘCEJ O NASTROJACH W RADZIE.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .