Dębno. Wsparcie dla dzieci
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 22 marca 2019 21:38

Ponad dwieście tysięcy złotych trafi na konto gminy Dębno – samorząd pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, które pozwoli na uruchomienie Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Wartość całego realizowanego projektu pn. „Wsparcie na szóstkę! – rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy” wyniesie ponad 219 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z RPO to kwota ponad 202 tysięcy złotych. Pozyskane środki finansowe pozwolą m.in. na zwiększenie z 30 do 45 liczby miejsc dla dzieci, które chciałyby skorzystać z oferty placówki, umożliwią zakup m.in. sprzętu: tablicy interaktywnej i 10 laptopów.


Część środków wykorzystana zostanie w celu zatrudnienia dodatkowej specjalistycznej kadry, tj. logopedy, psychologa, a także pedagoga i wychowawcy. Ponadto dzięki dofinansowaniu, w okresie realizacji projektu zostaną zorganizowane dodatkowe lekcje z matematyki, informatyki, a także z języka angielskiego. – Dbanie o edukację dzieci i młodzieży jest niezwykle ważne. Placówka Wsparcia Dziennego poprzez swoją działalność umożliwia uczniom pracę nad rozwijaniem ich kompetencji i wiedzy tak ważnej w życiu. - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Z kolei organizowane wycieczki i wyjazdy pozwalają na ciekawe spędzanie czasu wolnego, w czasie których uczniowie mogą m.in. skorzystać z bogatej oferty ośrodków kulturalnych. Przypominamy, że Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dębno. Pobyt dziecka jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia odbywają się w roku szkolnym w dni robocze w godzinach popołudniowych. Natomiast w okresie ferii i wakacji organizowane są różne wycieczki oraz wyjazdy na basen, do kina, czy też do teatru.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .