Żabno. Pod patronatem starosty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 marca 2019 09:01

Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, zapraszają na 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Przegląd odbędzie się 21 marca 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zaprezentuje się w nim dziewięć grup teatralnych w trzech kategoriach wiekowych.

Swój udział potwierdziły grupy teatralne z Niedomic, Rzuchowej, Żabna, Klucz, Dąbrowy Tarnowskiej, Rzepiennika Strzyżewskiego, Głogoczowa i Nowego Targu. Przedstawienia oceniać będzie komisja artystyczna, która przyzna nagrody i wyróżnienia oraz wytypuje teatr do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. Na zakończenie Przeglądu, o godz. 17.00, wystąpi w Żabnie Teatra Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc ze spektaklem „Kapitan Porządek”. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa retrospektywna „Poziomkowe migawki 2018” oraz uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Pacynki, marionetki, kukły”. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Przeglądu jest wolny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .