Bez kompromisu w sprawie przebiegu nowej trasy Brzesko – Niedzielska
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 01 marca 2019 21:40

Nadal nie udało się znaleźć kompromisu w sprawie przebiegu nowej trasy Brzesko – Niedzielska. Spotkanie, do którego doszło ostatnio w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, nie doprowadziło do porozumienia. Wydaje się, że najwięcej z gry będzie miała jednak gmina Szczurowa, bo to na terenie tej gminy, droga będzie miała najdłuższy odcinek. – Dla nas, mówię o samorządzie gminy Szczurowa i mieszkańców, w grę wchodzi tylko wariant C. Na żaden inny nie będzie zgody – zapowiada Zbigniew Molska, wójt gminy Szczurowa. Jakkolwiek Brzesku bliżej do koncepcji forsowanej przez samorząd Borzęcina, z racji tego, że wariant korzystny dla Szczurowej pokrywa się z tym, który widza w Borzęcinie – Brzesko z dyskusji powinno być wyłączone.

Wariant C to wariant, który przewiduje, że droga będzie wybudowana na całym odcinku, zachodnimi rubieżami gminy Szczurowa, częściowo droga będzie wcinała się w teren gminy Rzezawa co – zdaniem wójta Zbigniewa Moskala – może przyczynić się do rozwoju gospodarczego tej gminy. Wójt Molska mówi – i trudno odmówić mu logiki w myśleniu – że inne koncepcje powodują, że ciężki transport będzie odbywał się uliczkami Przyborowa (gmina Borzęcin oraz przez Rudy Rysie w gminie Szczurowa. Jeśli w Borzęcinie powstanie nowa kopalnia odkrywkowa kruszywa, codziennie przez te miejscowości będzie przejeżdżało nawet po kilkaset pojazdów. Radny powiatu brzeskiego Krzysztof Przepiórka mówi wprost: mieszkańcy na to nie pozwolą. Zablokują drogę – zapowiada.

Zdaniem radnego województwa małopolskiego Wojciecha Skrucha, ZDW powinien uwzględnić racje mieszkańców. – Istotną budowy obwodnic jest wyprowadzenie ruchu z centrum miejscowości. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że rozwój gospodarczy też jest ważny. Trzeba zastanowić c się jak wyjść z tej sytuacji. Będę przekonywał radnych województwa małopolskiego do tego, by przekazać na ten cel więcej środków: rak poprowadzić układ komunikacyjny, by uchronić przed tirami mieszkańców Przyborowa i Rudy Rysie, ale też zadbać o rozwój gospodarczy. Moim zdaniem to jest możliwe – mówi radny Wojciech Skruch.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .