Porąbka Uszewska. Boisko do remontu
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 25 lutego 2019 23:22

Rozwój infrastruktury sportowej – to jeden z priorytetów działania samorządu gminy Dębno. Budowa hali sportowej oraz remonty kilku boisk w ubiegłym roku, sfinansowane w znacznej mierze ze środków resortu sportu, to dobitnego tego przykłady. Na tym jednak nie koniec. W Porąbce Uszewskiej trwają pracę przy modernizacji budynku infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanego przy boisku sportowym LKS Victoria. W ramach inwestycji zostanie wykonana izolacja termiczna ścian fundamentowych wraz ze stropem, modernizacja sanitariatów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania oraz wodno – kanalizacyjnej. Przewidziane zostało również malowanie oraz wykonanie kanału wentylacyjnego. Ponadto zostaną zakupione oraz zamontowane urządzenia siłowe takie jak: atlas 8-stanowiskowy, modlitewnik, ławka do ćwiczeń, stojak pod sztangę, bieżnia, wioślarz oraz orbitrek.


- Aktywność fizyczna powinna być jednym z ważnych aspektów naszego życia bowiem sport pomaga rozładować stres, wpływa pozytywnie na zdrowie. Staramy się zatem tworzyć coraz to nowsze miejsca umożliwiające mieszkańcom podejmowanie aktywności fizycznej. Niedawno oddane zostały do użytku siłownie zewnętrzne w Sufczynie i w Woli Dębińskiej, a w tym roku otwarta zostanie pierwsza siłownia zlokalizowana w budynku rekreacyjnym przy boisku sportowym LKS Victoria w Porąbce Uszewskiej. Mamy nadzieję, iż będzie ona służyć wszystkim zainteresowanym mieszkańcom z terenu gminy Dębno i będzie wykorzystywana do promowania aktywności fizycznej – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec maja 2019 roku. Inwestycja pod nazwą "Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .