Dębno. Rada Gminy podzieliła środki
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 17 lutego 2019 23:10

– Wsparcie dla OSP to nie tylko priorytet naszego działania samorządowego, ale przede wszystkim potrzeba chwili. W Polsce, system Obrony Cywilnej, opiera się właśnie na druhach – ochotnikach. Pomimo wielkiego przyspieszenia cywilizacyjnego, szukania pracy poza miejscem zamieszkania, na brak chętnych do pracy w OSP nie narzekamy – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski .  Od wielu lat gmina skutecznie zabiega o środki na remont jednostek oraz ich wyposażenie w sprzęt bojowy czy samochody.

– Wszelkie plany inwestycyjne realizujemy zgodnie z naszymi ustaleniami. Dzięki temu nie ma rywalizacji pomiędzy jednostkami, a pełne zrozumienie, szacunek i współpraca – zapewnia wójt. W naszej gminie, w strukturach OSP działa kilkaset osób. Niedawno Rada Gminy Dębno podzieliła środki w ramach dotacji celowej. Poszczególne jednostki OSP w gminie otrzymały: Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnie otrzymała 11 tysięcy złotych; Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej 9 tysięcy złotych; Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworsku 7 tysięcy złotych; Ochotnicza Straż Pożarna w Łysej Górze 7 tysięcy złotych; Ochotnicza Straż Pożarna w Porąbce Uszewskiej 7 tysięcy złotych; Ochotnicza Straż Pożarna w Maszkienicach 7 tysięcy złotych; Ochotnicza Straż Pożarna w Sufczynie 7 tysięcy złotych;  Ochotnicza Straż Pożarna w Perle 7 tysięcy złotych;  Ochotnicza Straż Pożarna w Niedźwiedzy 7 tysięcy złotych;  Ochotnicza Straż Pożarna w Dołach 7 tysięcy złotych;  Ochotnicza Straż Pożarna w Jastwi 7 tysięcy złotych;  Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Dębińskiej 7 tysięcy złotych.  

Warto dodać, że na inwestycje w jednostkach OSP gmina przeznaczyła w tegorocznym budżecie 229 tysięcy złotych. Prace będą prowadzone w Jastwi (3 tysiące złotych – Fundusz Sołecki); zaplanowana jest modernizacja remizy OSP w Jaworsku 15 tysięcy złotych (Fundusz Sołęcki); modernizacja OSP w Niedźwiedzy – 12 tysięcy złotych (Fundusz Sołecki); w Perle – 10 tysięcy złotych (Fundusz Sołecki); w Porąbce Uszewskiej – 10.500 złotych. Ponadto ze środków gminy będą prowadzone prace modernizacyjno – adaptacyjne w Jaworsku (15 tysięcy złotych); Perle (20 tysięcy złotych); Woli Dębińskiej (5.5 tysiąca złotych). Największy zakres prac przewidziano w Sufczynie. Na ten cel zarezerwowano sumę stu tysięcy złotych. Wójt Wiesław Kozłowski liczy jednak na to, że znaczą część tej sumy uda się pozyskać w ramach dotacji unijnej w samorządu województwa małopolskiego, z programu Małopolskie Remizy 2019. Blisko 40 tysięcy będzie także kosztowało uruchomienie punktu wydawania posiew w OSP Sufczyn.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .