Wybory do PE. Znamy listę kandydatów PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 14 lutego 2019 13:04

Beta Szydło, wicepremier, a w latach 2015 – 2017 premier rządu polskiego będzie liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na maj 2019 rok wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poprowadzi do boju biało – czerwoną drużynę Zjednoczonej Prawicy w okręgu, który obejmuje województwa małopolskie i świętokrzyskie. Na miejscu nr dwa znajdzie się najprawdopodobniej profesor Ryszard Legutko, poseł do PE. Na trójce – jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja – będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Kto jeszcze znajdzie się na 10 osobowej liście PiS?

Na pewno będzie na niej profesor Włodzimierz Bernacki, wykładowca UJ w Krakowie, prezes Zarządu Okręgowego PiS w Tarnowie. Ponadto strat w wyborach zadeklarował senator Jan Wincent Hamerski, były starosta nowotarski, poseł Barbara Bubula z Krakowa, poseł Elżbieta Duda ze Skały, poseł Dominik Tarczyński z Kielc, poseł Michał Cieślak z Porozumienia (partia Jarosława Gowina) oraz Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Według Marcina Paladego – socjologa polityki, PiS w Małopolsce może liczyć na cztery mandaty, dwa – koalicja skupiona wokół Platformy Obywatelskiej, o ostatnie dwa mandaty powalczą Kukiz 15, PSL i Wiosna Roberta Biedronia.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .