Kto z regionu wybiera się do Brukseli?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 07 lutego 2019 20:17

Profesor Włodzimierz Bernacki oraz poseł Urszula Augustyn – to na razie dwójka, zgłoszonych kandydatów do Parlamentu Europejskiego z regionu tarnowskiego. Nadal nie wiadomo: kogo zgłosi Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na liście Ludowców wymienia się nazwisko Stanisław Sorysa, byłego wicemarszałka Małopolski lub Tadeusza Kwiatkowskiego, byłego starosty dąbrowskiego. Na liście Koalicji Obywatelskiej z ramienia lewicy może być miejsce dla Jakuba Kwaśnego, szefa tarnowskiego samorządu, ale – krążą plotki, że do wielkiej polityki chce wrócić wieloletni poseł SLD z Tarnowa, Krzysztof Janik.

Póki co oficjalnie podczas posiedzenia Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie, o zamiarze ubiegania się o miejsce na liście w wyborach do PE, powiedział poseł Bernacki, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie tarnowskim. Swojego kandydata ma też Platforma Obywatelska. Działacze tej formacji forsują Urszulę Augustyn, która posłem na Sejm RP jest od 2005 roku. Kampania do PE nabiera powoli przyspieszenia, w marcu poznamy nazwiska kandydatów.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .