Gnojnik. Wyposażenie w stu procentach z dotacji marszałka
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 05 lutego 2019 20:25

Ponad 50 tysięcy złotych otrzymało Stowarzyszenie „Szlakiem kultury” w Gnojniku na zakup wyposażenia dla placówek kulturalnych. – Jest to dotacja objęta Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – podkreśla wójt Sławomir Paterek. Stowarzyszenie zostało powołane celem m.in. pozyskiwania środków krajowych i unijnych w dziedzinie szeroko rozumianej kultury. W roku bieżącym został zrealizowany duży projekt pn. „Otwarci na kulturę” – zakup wyposażenia do podmiotów działających w sferze kultury, celem budowy i rozwoju oferty kulturalnej skierowanej do mieszkańców Śliwkowego Szlaku”. Oferta została złożona w listopadzie 2017 r. Po wstępnych uzupełnieniach, końcem października 2018 r. została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim. W ramach projektu zostało zakupione wyposażenie do świetlic i bibliotek.


 
Projekt zamknął się w kwocie 52 664 zł i był w 100% dofinansowany. Jego realizacja to efekt współpracy i zaangażowania wielu osób i instytucji.  Zarząd Stowarzyszenia „Szlakiem kultury” kieruje serdeczne podziękowania za miłą i konstruktywną współpracę do osób zarządzających i pracujących w Stowarzyszeniu na Śliwkowym Szlaku, w Departamencie Funduszy Europejskich Województwa Małopolskiego oraz w Urzędzie Gminy w Gnojniku.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .