Sufczyn. Senior + już otwarty
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 31 stycznia 2019 18:54

Niedawno w  remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie uroczyście otwarto Klub Senior+. Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, Sekretarza Stanu Józefę Szczurek-Żelazko, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Martę Malec-Lech, Józefa Wojnickiego, Przewodniczącego Rady Gminy Dębno Piotra Maturę wraz z radnymi, Sekretarza Gminy Dębno Justynę Wojtowicz – Wodę,  Radnego Powiatu Brzeskiego Łukasza Przybyło, a także sołtysów z terenu gminy Dębno. – Nasza gmina jest liderem powiatu brzeskiego w zakresie wsparcia dla seniorów – tłumaczył wójt Wiesław Kozłowski, dziękując rządowi za wsparcie finansowe.

- Cieszę się, że możemy wszyscy razem brać udział w uroczystym otwarciu Klubu Senior+, który będzie mógł działać w tutejszym budynku. Wykonane prace modernizacyjne przyniosły znakomity efekt, co sami Państwo widzicie – mówił, do zgromadzonych w remizie OSP osób, wójt Wiesław Kozłowski, dodając – Mam nadzieję, że  nasi Seniorzy chętnie i licznie będą korzystać z tego, co w ramach działalności Klubu Senior+ zostanie zaproponowane. Dołożymy wszelkich starań, aby oferta ta była elastyczna i dostosowywana do potrzeb naszych Seniorów. Wierzymy, że poprzez uczestnictwo w Klubie Senior+ będzie można realizować swoje zainteresowania i miło spędzać czas. Otwarcie Klubu Senior+  zostało połączone z  tradycyjnym już noworocznym spotkaniem  Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Dębno. Oprawę artystyczną spotkania przygotował Zespół składający się z utalentowanych  muzycznie i wokalnie mieszkańców gminy Dębno, którzy swym śpiewem i grą umilali czas zaproszonym gościom. Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich z Biadolin Szlacheckich przygotowało skecz o tematyce kulinarnej. Na koniec członkowie  Kół, w prezencie od Wójta Gminy Dębno, otrzymali drobne upominki.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko zapewniała, że rząd będzie wspierała wszelkie działania związane z polityką senioralną. – Nasze społeczeństwo starzeje się: musi być to godna i aktywna starość. Dlatego trzeba przekazywać na takie projekty środki. Jak znam władze gminy Dębno, to mogę śmiało powiedzieć, że te środki będą doskonale wykorzystane – mówiła wiceminister zdrowia.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .