Reklama
Łoniowa. Plac zabaw dla najmłodszych
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 27 stycznia 2019 19:15

Prawie 50 tysięcy złotych otrzymała gmina Dębno na budowę placu zabaw dla dzieci. - Dzięki temu udało się oddać do użytku taki plac w Łoniowej. To kolejna miejscowość w naszej gminie, gdzie powstał taki plac – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Plac powstał w pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie.


 Plac zabaw jest ogólnodostępny, każdy rodzic i dziecko mogą z niego korzystać w dogodnej dla siebie porze. - W kolejnej naszej miejscowości pojawiła się infrastruktura czasu wolnego. Cieszę się, że w ciągu ostatnich lat nadrobiliśmy zaległości w tej dziedzinie. Jestem przekonany, że podobnie jak w innych miejscowościach, również plac zabaw w Łoniowej będzie tętnił życiem - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Nowy plac zabaw to także możliwość organizacji wspólnych zajęć, czy turniejów sportowych. To także element tworzenia kompleksowej oferty spędzania czasu wolnego w gminie Dębno. Wartość zadania to 79 784,60  zł.  Gmina Dębno na ten cel pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 49 846,00 złotych – wylicza wójt Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .