Zakliczyn. Ferie na półmetku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 stycznia 2019 12:55

W tym roku d 14 do 27 stycznia przypada okres ferii w Małopolsce. Zakliczyńskie Centrum Kultury przygotowało na ten czas bogaty program kulturalny dla dzieci, młodzieży i rodzin. Każdy może wybrać coś interesującego dla siebie; koncerty, spektakle czy warsztaty tematyczne w sali im. S. Jordana w ratuszu to urozmaicona oferta kulturalna. Za nami warsztaty kulturalno – edukacyjne. Pierwsze z dwóch "Spotkań z historią" poprowadził instruktor ZCK i historyk Mateusz Reczek. Było to spotkanie warsztatowe z udziałem rekonstruktora historycznego specjalizującego się w historii z okresu II wojny światowej. Były też warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Za nami także filmowy seans bajkowy.

A przed nami

Jutro 22 stycznia – 16:00 – 17:30 – Od Popiela do Piasta. ZCK oraz Teatr Lalek "Pinokio" zapraszają na spektakl historyczny o początkach państwa polskiego, oparty na bajce Kornela Makuszyńskiego „Za króla Piasta Polska wyrasta”. Przedstawienie ukazuje historię złego i chciwego Popiela, którego spotyka zasłużona kara oraz przykładnego i dobrego Piasta, który wraz ze swoją żoną Rzepichą zakłada wielki ród Piastów. Po spektaklu zapraszamy dzieci do zabawy z aktorami Teatru Lalek pod tytułem "Dziki Zachód". Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp 5 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca). 23 stycznia – 12:15 – 14:00 – filmowy seans bajkowy. Drugi z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny. 24 stycznia – 10:00 – 12:00 – warsztaty taneczne. Ostatnie warsztaty w ramach Kursu Tańca Towarzyskiego prowadzonego przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały czterodniowy kurs. 24 stycznia – 16:00 – 17:30 – Jak Karolek został Papieżem. ZCK oraz Teatr Lalek "Pinokio" zapraszają na spektakl lalkowy opowiadający o historii życia Papieża Polaka. To niezwykła opowieść o chłopcu, którego dziś znają ludzie na całym świecie. Spektakl ukazuje jego dzieciństwo, lata młodości oraz drogę do kapłaństwa i wybór na stolicę Piotrową. W trakcie spektaklu mały Karolek zadaje dzieciom wiele ciekawych pytań. Wspólnie z animatorami widzowie tańczą i śpiewają. Po spektaklu zapraszamy dzieci do zabawy z aktorami Teatru Lalek "Pionokio" pod tytułem "Wioska Smerfów". Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp 5 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca). 25 stycznia – 10:00 – 12:00 – filmowy seans bajkowy. Ostatni z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .