Reklama
Czchów. Konkursowe zmagania za nami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 17 stycznia 2019 20:51

Znamy już laureatów VI Gminnego konkursu pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa 2018”. Pomysł, aby piękne tradycje bożonarodzeniowe kultywować m.in. poprzez wykonywanie szopek zrodził się w 2012 roku. Była to inicjatywa Klubu Seniora „Nasza Chata”. Ciężar organizacji i ufundowania nagród przejął na siebie Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej dziś realizuje jego 6 edycję – mówi Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Osrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Burmistrz Marek Chudoba podkreśla, że inwestowanie w tego typu konkursu ma sens. - Z jednej strony jest to kultywowanie tradycji, z drugiej forma współzawodnictwa i integracji – mówi burmistrz Chudoba.

Prace na konkurs napływały do 7 stycznia br. Piękne, starannie wykonane, pomysłowe a przede wszystkim odzwierciedlające meritum Świąt Bożego Narodzenia - Narodziny Jezusa i Jego Rodzinę, budzą podziw każdego widza.– Wyłonienie tych najpiękniejszych i zgodnych z regulaminem prac było niezwykle trudnym zadaniem, przed którym stanęła 11 stycznia 2019 r. komisja konkursowa w składzie Agata Rościecha– Kanownik, Patrycja Janicka-Raciborska oraz Joanna Dębiec. Serdecznie dziękujemy Paniom, że wyraziły chęć współpracy, a korzystając z ich wiedzy i doświadczenia mogliśmy podsumować konkurs.

Należy podkreślić, że 6 edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem – wpłynęło 28 prac, a cel jaki postawili sobie organizatorzy: kultywowanie pięknej tradycji, promowanie lokalnego rękodzieła, a także integracja pokoleniowa społeczeństwa został osiągnięty.

Komisja biorąc pod uwagę kryteria regulaminowe, po długiej dyskusji, podjęła decyzję o przyznaniu ośmiu I miejsc i dwudziestu wyróżnień.

I MIEJSCE: Rodzina Michalczyków z Jurkowa; Rodzina Karpielów z Tymowej; Rodzina Pytlów z Tymowej; Rodzina Gołąb i Opoka z Tymowej; Rodzina Sroków z Tworkowej; Rodzina Bajerów z Tymowej; Rodzina Jajkowskich z Czchowaoraz Rodzina Dobranowskich z Czchowa.

WYRÓŻNIENIA:Rodzina Bednarków z Tymowej; Rodzina Grząblów z Tymowej; Rodzina Osuchów z Tymowej; Rodzina Kornasiów z Piaski-Drużkowa; Rodzina Cetnarowskich z Czchowa; Rodzina Prusaków z Jurkowa; Rodzina Nieciów z Jurkowa; Rodzina Sroków z Jurkowa; Rodzina Przychodzkich z Jurkowa; Publiczne Przedszkole w Jurkowie Grupa „ Wesołe Sówki”; Publiczne Przedszkole w Jurkowie Grupa „Zajączki”; Kółko artystyczne - Publiczna Szkoła Podstawowa w Tymowej; kl. III - Publiczna Szkoła Podstawowa w Złotej; kl. I - Publiczna Szkoła Podstawowa w Złotej; kl. II - Publiczna Szkoła Podstawowa w Złotej; kl. VII i VI - Publiczna Szkoła Podstawowa w Złotej; kl. VIII - Publiczna Szkoła Podstawowa w Złotej. Uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy wykonania wspaniałych szopek. Podsumowanie VI Gminnego konkursu pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa” odbędzie się 20 stycznia 2019 r. w sali kina Baszta w Czchowie. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie  14:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu po odbiór nagród i okolicznościowych dyplomów. - Serdecznie zapraszam – dodaje burmistrz Marek Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .