Zakliczyn. Jordany rozdane
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 stycznia 2019 23:05

Laureatami nagrody „Jordan” za rok 2018 zostali: Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice" (nagrodę odebrali kierownik Orkiestry Małgorzata Soska i kapelmistrz Dominik Malik), Janina Bolechała (założycielka Zakliczyńskiego Klubu Seniora), Chór "Cantando canzoni" (nagrodę odebrali solistka chóru Eleonora Krupska i chórmistrz Adam Pyrek) oraz Krystyna Man Li Szczepańska. Po gali „Jordanów” były wystąpienia laureatów i gości, uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz” – taka jest pełna nazwa od 21 marca 2012 roku stowarzyszenia, które w 2019 roku notuje 22 rok działalności od założenia. Data 21 marca 2012 jest przełomowa, bo wtedy nie tylko zmieniły się władze Stowarzyszenia, ale nowo wybrany Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn zaprezentował nowy statut, w którym doszło do gruntownych zmian a jedną z drobnych zmian było dodanie do nazwy wyrazu „Klucz” i możliwość używania skróconej nazwy – Stowarzyszenie „Klucz.” Celem nadrzędnym była rozbudowa struktur terenowych stowarzyszenia i uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego (o.p.p.). Status o.p.p. decyzją Sądu Rejestrowego „Klucz” uzyskał w październiku 2012 roku. Dzisiaj w sześciu oddziałach terenowych i członkowie niezrzeszeni w oddziałach stanowią ponad 120 osobową grupę aktywnych mieszkańców gminy Zakliczyn działających na rzecz rozwoju kultury i promocji Gminy Zakliczyn. Zarząd Stowarzyszenia „Klucz” uchwałą Nr 6/07/2012 z lipca 2012 roku na podstawie § 2 pkt. 7 nowego statutu ustanowił Nagrodę Honorową „Jordan”, która od 2013 roku przyznawana jest osobom i instytucjom zasłużonym dla rozwoju i promocji Miasta i Gminy Zakliczyn.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .