Ryglice. Czeka nas rewolucja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 stycznia 2019 00:00

W Gminie Ryglice woda i ścieki nadal są najdroższe w regionie tarnowskim. Mieszkańcy Ryglic płacą ponad 100 % więcej od mieszkańców Tarnowa, Krakowa czy Rzeszowa. Mimo, iż zarobki w naszej gminie są dużo mniejsze niż w wielkich metropoliach. - Priorytetem dla mnie, jako Burmistrza Ryglic oraz kandydatów na radnych będzie obniżenie kosztów utrzymania gospodarstw domowych w gminie poprzez: mediację z wodociągami tarnowskimi oraz gminami zrzeszonymi w Dorzeczu Białej aby doszło do ich połączenia, co zwiększy ilość użytkowników sieci, a co za tym idzie obniży opłaty za wodę i ścieki – mówi burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn.

Obniżenie kosztów wody i ścieków pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy na inwestycje w gminie Ryglice , które obecnie przekazywane są na dopłaty dla mieszkańców w związku z wysoką ceną jaką narzuca Dorzecze Białej – 22,14 zł za m3; wybudowanie własnych gminnych ujęć wody, co pozwoli obniżyć jej cenę; odnawialne źródła energii – instalacja paneli fotowoltaicznych, solarów na ciepłą wodę, wymiana pieców CO wraz z dociepleniem budynków z dofinansowaniem do 90% ze środków zewnętrznych przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania domu przeciętnej rodziny jak i korzystnie wpłynie na ochronę środowiska; w miejscach, gdzie jest niemożliwe podłączenie mieszkańców do sieci ze względu na ukształtowanie terenu oraz typ zabudowy - budowa z dofinansowaniem ekologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków. Program przygotowujemy wspólnie z radnymi wojewódzkimi , powiatowymi w oparciu o priorytety przygotowane przez Rząd RP na przyszłe programowanie i dofinansowanie inwestycji w gminie.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .