Wpadł bimbrownik z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 05 stycznia 2019 14:21

Dokładnie 28 litrów bimbru oraz aparaturę do jego wytwarzania zarekwirowali policjanci z Brzeska. Taki arsenał miał u siebie jeden z mieszkańców powiatu brzeskiego. - policjanci z Brzeska w ramach zwalczania przestępczości związanej z nielegalną produkcją wyrobów w jednym z domów na terenie powiatu brzeskiego zlikwidowali linię produkcyjną i zabezpieczyli alkohol bez polskich znaków akcyzy. W miejscu zamieszkania 51-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli także sprzęt do jego wytwarzania – czytamy w komunikacie policji.


Policjanci z Wydziału do Walkki z Przestępczością Gospodarczą brzeskiej jednostki prowadzili ustalenia w sprawie nielegalnego obrotu towarami, które doprowadziły ich do miejsca zamieszkania 51-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. W jego domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 28 litrów alkoholu, a w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na terenie posesji aparaturę do jego wytwarzania. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wyrabiania alkoholu etylowego co zgodnie z przepisami prawa zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – dodają brzescy stróże prawa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .