Szósta kadencjs samorządu Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 grudnia 2018 15:47

Andrzej Potępa został ponownie starostą brzeskim. Na stanowisko wicestarosty wybrano Macieja Podobińskiego. Pięcioosobowy Zarząd Powiatu Brzeskiego uzupełniają Ryszard Ożóg (przez osiem ostatnich lat był wicestarostą, wcześniej starostą), Marek Antosz oraz Jacek Frankowski. Za powołaniem starosty głosowali wszyscy radni. Podobnie rzecz miała się w przypadku wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego, którym został ponownie Kazimierz Brzyk. Obok niego w prezydium Rady zasiadają Justyna Wójtowicz-Woda oraz Grzegorz Mrozowski.


Starosta Andrzej Potępa dziękował za poparcie. Deklarował, że zrobi wszystko, by powiat brzeski rozwijał się, jak do tej pory, bardzo dynamicznie. Zachęcał do zgodnej współpracy, apelował o konstruktywne działania na rzecz rozwoju regionu. Słowa podziękowania do radnych skierował także przewodniczący Kazimierz Brzyk – Mam nadzieję, że współpraca w radzie będzie układała się wzorowo. Tak było w poprzedniej kadencji, wierzę że tak będzie i teraz. Naszą siłą mają być argumenty.

GRPRE908s024Przypomnijmy, że podczas październikowych wyborów wybrano 21 radnych powiatu brzeskiego. Reprezentują oni cztery komitety wyborcze. Komitet Wyborczy Wyborców Powiat Brzeski wprowadził 9 radnych, Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządy Razem – 3 radnych, Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości – 8 radnych oraz Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Powiatu Brzeskiego – 2 radnych. Andrzej Potępa, Kazimierz Brzyk Stanisław Pacura zasiadają w Radzie Powiatu Brzeskiego od 20 lat.
Warto wspomnieć, że powiaty ponownie pojawiły się na mapie administracyjnej Polski w roku 1999 w wyniku reformy samorządowej dokonanej przez rząd profesora Jerzego Buzka. Obecny powiat brzeski (gminy: Brzesko, Borzęcin, Czchów, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa) jest nieco mniejszy niż w okresie międzywojennym. Wtedy w jego skład wchodziły dodatkowo gminy Zakliczyn, Wojnicz i Radłów. Zdaniem specjalistów – utworzenie powiatów było jedną z najlepszych reform administracyjnych w Polsce. Samorząd powiatowy przyczynił się do dynamicznego rozwoju inwestycyjnego oraz gigantycznego skoku cywilizacyjnego, który dokonał się przez te 20 lat. Obecna kadencja samorządu jest szóstą w jego historii, ale pierwszą pięcioletnią.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .