Gnojnik. Nowe koła w gminie
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 13 grudnia 2018 20:33

Dla jednych – na szczęście nie licznych – relikt socjalizmu, dla innych szansa indywidualnego rozwoju – Koła Gospodyń Wiejskich, bo o nich mowa, mogą liczyć na wsparcie miejscowego samorządu. W wyniku wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich, aktywni mieszkańcy Gminy Gnojnik mogą skorzystać z szansy założenia KGW. Szkolenie w tym temacie przeprowadzili w naszej Gminie pracownicy ARiMR Brzesko.

Wszelkie formalności związane z rejestracją Kół oraz przyznawaniem środków finansowych na rozpoczęcie ich działalności prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
(siedziba Biura Powiatowego – Brzesko, ul. Szczepanowska 23). Koła działają przede wszystkim na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, a także kultywują folklor i tradycję. Chętnych do prowadzenia tego typu działalności w naszej Gminie nie brakuje, o czym świadczyć może fakt, że pierwszym Kołem zarejestrowanym na terenie powiatu brzeskiego było KGW „Zawadzianki”, założone przez mieszkanki Zawady Uszewskiej. – Ze swojej strony deklarujemy wsparcie i pomoc – mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .