Sejmik. Nowe władze w województwie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:14

Rafał Bochenek został przewodniczącym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Nowym marszałkiem wybrano Witolda Kozłowskiego. Obaj zapewniali nasza redakcję, że cieszą się z zaufania, ale mają także świadomość jak wielka jest odpowiedzialność. Przekonywali, że będą tak prowadzili samorząd, by poprzez dialog i porozumienie rozwiązywać problemy województwa i jego mieszkańców. - Dla nas dobro Małopolan jest najważniejsze – przekonują zgodnie przewodniczący Bochenek oraz marszałek Kozłowski.


Przypomnijmy, że kilka dni temu Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził kandydatów na marszałka, wicemarszałków, członków zarządu i przewodniczącego sejmiku i wiceprzewodniczących w województwie małopolskim. Na szefa samorządu rekomendowano Rafała Bochenka. Wiceprzewodniczącymi zostali: Iwona Gibas z PiS i Kazimierz Barczyk z PO. Rekomendowanym kandydatem na marszałka województwa został Witold Kozłowski, na wicemarszałków zaproponowano Łukasza Smółkę i Tomasza Urynowicza. Członkami zarządu  zostali Anna Pieczarka oraz Marta Malec-Lech.


Witold Kozłowski to były sekretarz powiatu nowosądeckiego i radny wojewódzki PiS kilku kadencji. W latach 2005 – 2006 sprawował funkcję przewodniczącego sejmiku. W czerwcu tego roku Witold Kozłowski zrezygnował z pracy w urzędzie powiatu nowosądeckiego i objął stanowisko prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Jest w z wykształcenia nauczycielem, pracował w Kuratorium Oświaty, był nauczycielem, od 20 lat zwiazany jest z samorządem. Natomiast Rafał Bochenek jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, biegle włada czteroma językami. Był radnym miejskim i powiatowym w Wieliczce. Przez blisko trzy lata był rzecznikiem rządu premier Beaty Szydło. Teraz jest pełnomocnikiem premiera ds. organizacji szczytu klimatycznego, który w grudniu odbędzie się w Katowicach.
(mir)

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .