Gnojnik. Nietypowy projekt z balonami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:13

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku obchodzono szczególny dzień - dokładnie o godzinie 11.11 wraz z tysiącami uczniów w całej Polsce odśpiewano Hymn Państwowy i wypuszczono w niebo 100 baloników w naszych barwach narodowych. Tak się złożyło, że jestem w tym roku wychowawczynią klasy VI b, a klasy szóste co roku jeżdżą na Jasną Górę na ogólnopolskie spotkania szkół imienia Jana Pawła II. Tegoroczne wydarzenie połączone było z wypuszczeniem przez każdą szkołę jednego balona. Pomyślałam, że spróbuję zrobić podobnie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z tą różnicą, że do każdego balonika dołączę krótką informację o naszej szkole oraz o tej właśnie rocznicy – mówi Barbara Kałuża, ze szkoły.


Pomysł przedstawiłam Dyrektor, która dała mi zielone światło na jego realizację. Zamówiłam hel oraz po 50 białych i czerwonych balonów, przygotowałam kartki z informacjami w polskiej i angielskiej wersji językowej, które umieściłam w specjalnych zamykanych woreczkach i poprosiłam o pomoc panią Beatę Styrnę przewodniczącą Rady Rodziców. Pani Beata sprowadziła do szkoły grupę „Super Babek”, które zrobiły czarną robotę, czyli napełnienie balonów helem i ich wiązanie. Na wspólne śpiewanie hymnu i wypuszczenie balonów społeczność szkolna zaprosiła: przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Gnojniku, przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Delfinek w Gnojniku, pracowników Urzędu Gminy w Gnojniku oraz mieszkańców Gnojnika. Myślę, że każdy, kto w tym dniu pojawił się przed szkołą, w szczególny sposób zapamięta setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza historia ma ciąg dalszy. Okazało się, że gnojnickie balony zostały odnalezione w kilku miejscach w województwach małopolskim, lubelskim i świętokrzyskim. Najdalszy balon dotarł aż 160 km od Gnojnika. Zgodnie z prośbą zawartą na naszych kartkach znalazcy skontaktowali się z nami z informacją o czasie i miejscu znalezienia podniebnej niespodzianki. Jeden z Panów zrobił nawet dla nas specjalną mapę, na której zaznaczył te właśnie miejsca. Mapka dostępna jest na naszej stronie internetowej  www.szkola.gnojnik.pl oraz na profilu Facebook szkoły. Można ją również obejrzeć na gazetce szkolnej przygotowanej specjalnie na tę okoliczność. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu i gorąco pozdrawiamy z Gnojnika – dodaje Barbara Kałuża.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .