Gmina Zakliczyn. W sumie 70 mieszkań, w ramach realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 15 listopada 2018 18:35

W sumie 70 mieszkań, w ramach realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus, zostanie wybudowanych w gminie Zakliczyn. 40 w Lusławicach, 30 w Paleśnicy. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik chwali tutejszy samorząd. Podkreśla, że wniosek samorządu został przygotowany perfekcyjnie – co pozwoliło na udzielenie dotacji. Politykę społeczną burmistrza potwierdziła ostatnio Rada Miejska, na sesji w październiku 2018 roku jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do spółki celowej – MDR Zakliczyn z siedzibą w Warszawie w celu realizacji Rządowego Programu Mieszkanie Plus. Spółka będzie miała za zadanie wybudowanie na terenie gminy Zakliczyn budynków mieszkalnych, w których lokale zostaną przeznaczone na długoterminowy wynajem z możliwością ich sprzedaży. Powstaną dwa nowoczesne budynki – w Lusławicach (40 mieszkań) oraz w Paleśnicy (30 mieszkań).

Gmina sfinansowała już powstanie dokumentacji projektowej (150 tys. zł). Wybrała partnera przedsięwzięcia, którym został Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Wydane jest też pozwolenie na budowę. - Chcemy dać szansę młodym ludziom, aby mogli pozostać na naszej ziemi, nie musieli za pracą i mieszkaniem wyjeżdżać do większych ośrodków miejskich lub za granicę. Tworzymy dla mieszkańców warunki, w których mogą się rozwijać, zakładać rodziny – mówi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Koszt budowy obydwu budynków wynieść ma ok. 9 milionów zł. Mieszkania gotowe będą w 2020 roku. Zamieszkać w nich będą mogły przede wszystkim małżeństwa z dziećmi, ale burmistrz zapewnia, że przy ustaleniu kryteriów nie zapomni się również o seniorach.
Przypomnijmy, że Program Mieszkanie Plus adresowany jest do wszystkich grup społecznych, a jego głównym celem jest poprawa sytuacji rodzin dla których uzyskanie mieszkania na rynku komercyjnym jest utrudnione.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .