Gmina Czchów. Dwie szkoły do rozbudowy
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 listopada 2018 18:32

Rozbudowa dwóch szkół z Złotej i Tymowej  – to jedno z większych i ważniejszych wyzwań inwestycyjnych gminy Czchów. Prace – jak wylicza burmistrz Marek Chudoba – będą kosztowały około 1.2 miliona złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap. – Prace w Złotej już się zakończyły, natomiast prace w Tymowej są w trakcie, tam potrwają jeszcze kilka tygodni. I etap prac sfinansujemy ze środków własnych. Mamy na ten cel pieniądze: w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 400 tysięcy złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Przekazane na ten cel środki pozwolą na wykonanie stanu surowego – mowa o rozbudowie obydwu szkół.

Kolejny etap prac zostanie sfinansowany w znacznej mierze dzięki dotacjom unijnym. Gmina podpisała właśnie dwie umowy na wsparcie finansowe dla tych zadań. Prace powinny rozpocząć się wczesną wiosną. Pozwoli to na ich zakończenie, przed nowym rokiem szkolnym. Takie przynajmniej na dzisiaj ma plany włodarz gminy Czchów. – Pozyskana dotacja znacząco wpłynie na przyspieszenie robót. Obiekty, mowa o szkole w Tymowej i Złotej, wykorzystujemy nie tylko na cele oświatowe, ale także przedszkolne, kulturalno – integracyjne. Obydwa budynki zostaną w pełni przystosowane do potrzeb zespołów szkolno – przedszkolnych: na potrzeby maluchów z przedszkola i uczniów ośmioklasowej szkoły podstawowej – dodaje burmistrz Marek Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .