Czchów. Będzie kompleks pod Zaporą
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:43

To będzie największy i najatrakcyjniejszy kompleks wypoczynkowy w regionie tarnowskim. Mowa o planach zagospodarowania terenu poniżej czchowskiej zapory. Warta kilka milionów złotych inwestycja – jak wylicza burmistrz Czchowa Marek Chudoba – w znakomitej większości zostanie wykonana z dotacji Unii Europejskiej. – Przygotowaliśmy kompleksowy projekt zagospodarowania ternu poniżej zapory. Został on bardzo wysoko oceniony przez ekspertów unijnych. To otwarło nam drogę do pozyskania środków ze Wspólnoty Europejskiej. Pracownicy Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy oceniali dokumentację, uznali że jest ona przygotowana – dosłownie –  perfekcyjnie. Jest to kolejny dowód na to, że do tego typu zadań podchodzimy z wielką powagą – dodaje burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

Sama realizacja projektu powinna rozpocząć się w przyszłym roku. Będzie to wydatek rzędu około siedmiu – ośmiu milionów złotych. Na razie gmina ma zabezpieczone sześć milionów – w ramach dotacji Unii Europejskiej. Powstanie tutaj pena infrastruktura turystyczna: w tym duży parking, na około 80 – nawet do 110 pojazdów,  alejki spacerowe, zagospodarowana zostanie zieleń, powstanie przestrzeń aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób starszych. Zaplanowano także wybudowanie pomost dla wędkarzy. W sumie inwestycje będą prowadzone więc na terenie ponad 1,5 hektara znajdującym się pod zaporą koło Baru Taurus. – Ja przypomnę, że na wykonanie tego zadania otrzymaliśmy dotację w kwocie 6 milionów złotych, natomiast własny wkład wyniesie jakieś dwa miliony złotych. Na terenie o powierzchni półtora hektara będą pola biwakowego, pola kempingowego i kamerowego. Zaplanowana jest także budowa boisk sportowych i sceny. Chcemy w ten sposób nawiązać do tradycji organizowania tutaj koncertów przed kilkudziesięcioma laty. Od dawna powtarzam, że jest to konieczne działanie, dodam tylko, że sama gmina, ze swoich środków, nie podołałaby temu wyzwaniu. Ubolewam tylko, że z ogólnego projektu przez marszałka został wykreślony letni basen. Ale spróbujemy go wybudować z innych środków, może rządowych – tłumaczy burmistrz Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .