Czchów. W podziękowaniu za Polskę…
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:40

Polska jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. Nasz kraj jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. - Dlatego setna rocznica odzyskania niepodległości jest w naszej gminie obchodzona w sposób szczególny. Centralne uroczystości zaplanowaliśmy na 11 listopada. Zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu o charakterze – religijno – patriotycznym – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

Kiedy Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku,  było to zwieńczenie walki kilku pokoleń - wielkie dzieło odbudowy Rzeczypospolitej - to są powody do naszej dumy. Ludzie w Polsce mają różne poglądy i to właśnie jest podstawowym elementem demokracji. Poglądy są różne, szanujemy się nawzajem w dyskusji, ale przede wszystkim, że możemy je mieć, i możemy o nich mówić - bo jest to kwestia wolności słowa. To jest istota demokracji, żeby nikomu nie zamykać ust, że każdy ma prawo szukać osób myślących podobnie i każdy ma prawo swoje poglądy głosić. – Zapraszam do udziału wszystkich, bez względu na sympatie polityczne. Udowodnijmy, że Polska jest ponad wszystkim, że Polska jest dla Nas Najważniejsza. Potrafimy się wznieść ponad wszelkie podziały polityczne – zapewnia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.


(mir)

100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Czchów.
Program uroczystości:

Godzina 10.30

Msza Święta za Ojczyznę z intencji Burmistrza Czchowa w kościele pw. NNMP w Czchowie
przemarsz ze Strażacką Orkiestrą Dętą ze Złotej na cmentarz żołnierzy poległych podczas I Wojny Światowej
złożenie kwiatów.

Godzina12.00
Uroczysta akademia „100 lat Niepodległej Polski” w sali kina „Baszta” w Czchowie: występ zespołu folklorystycznego „Mali Czchowianie”; montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach; występ Jurkowskiego Chóru Kameralnego


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .