Gnojnik. Hołd bohaterom
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 09 listopada 2018 17:49

Jesień 1918 roku przyniosła nam wolność. – W Lublinie  powstał Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele, a Wincenty Witos powołał w Krakowie Polską Komisję Likwidacyjną, dopiero potem pojawił się Józef Piłsudski. I wojną światowa spowodowała potworne zniszczenia w naszym regionie. Tutaj, w regionie tarnowskim, przebiegała linia frontu – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

Ten trudny okres dla Polski trzeba wspominać, Trzeba pokazywać, w jaki sposób doszło do odzyskania niepodległości oraz wspominać ludzi, którzy do tego się przyczynili. – Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy na uroczystości patetyczno – religijne, które odbędą się w Uszwi (szczegóły na plakacie). Zachęcam także do udekorowania domów flagami narodowymi - mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .