Brzesko. Medale od prezydenta
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 listopada 2018 18:47

Podczas ostatniej, w tej kadencji samorządu, sesji Rady Miejskiej w Brzesku uhonorowano pracowników gminy medalami przyznanymi przez prezydenta RP. Dekoracjo dokonał wicewojewoda małopolski Józef Gawron. – Gratuluję w imieniu prezydenta, premiera i wojewody małopolskiego – mówił Józef Gawron. Złote medale przyznane przez Prezydenta RP za długoletnią służbę otrzymali Elżbieta Grabowska-Kaczmarska, Irena Krzyżak, Zbigniew Matras, Beata Pajor, Henryk Piela, Elżbieta Spyrka, Antoni Staszczyk, Małgorzata Tomaszek, Dorota Wąsik i Danuta Zięba. Srebrny medal otrzymała Maria Zachara.


Okolicznościowy medal 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości włodarz gminy wręczył przedstawicielom Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców. Odebrali go Adam Halik, Ludwik Cyga i Michał Mrówka. Marian Lambert – prezes brzeskiego oddziału Ligi Obrony Kraju wręczył natomiast burmistrzowi okolicznościowy medal, LOK przyznał je zasługi dla organizacji. Honorowe tytuły „Medal na Wstędze za Zasługi dla Miasta Brzeska”

Podczas sesji  Jerzemu Mikołajkowi, Jadwidze Pacurze, Henrykowi Strąkowi, Andrzejowi Grucy, Franciszkowi Krupie, Janowi Płachcie, Edwardowi Milewskiemu i Januszowi Niemcowi wręczono Medal na Wstędze – Za zasługi dla Miasta. Przedsiębiorcy podziękowali radzie miejskiej za przyznanie tytułów. –Jest to wyjątkowe wyróżnienie, które w jeszcze większym stopniu zachęci nas do działalności na rzecz lokalnej społeczności – mówił Franciszek Krupa. Jadwiga Pacura twierdzi, że przyznanie przedsiębiorcom wyróżnień jest bardzo cenne ze względu na to, iż otrzymali je w roku podwójnie jubileuszowym – Polska świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości, a Stowarzyszenie Przedsiębiorców Brzeskich świętować będzie ćwierćwiecze istnienia. Jan Płachta mówił, że honorowy tytuł będzie dla niego bodźcem do dalszej wytężonej pracy na rzecz gminy i mieszkańców. –Jako przedsiębiorcy robimy wiele dobrego dla ludzi i nie spodziewamy się za to żadnych podziękowań. Tym bardziej jest nam miło, że nasza działalność została doceniona.
(mir, pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .