Czchów. Przedszkole w „starej szkole”
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:46

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch lat, w Czchowie powstanie nowe przedszkole. Placówka będzie mieściła się w budynku „starej” szkoły średniej, który przed wieloma laty, samorząd przekazał Starostwu Powiatowemu w Brzesku. – Dzisiaj, po przeprowadzce szkoły do nowego budynku, stary jest pusty.  Chcielibyśmy go zagospodarować właśnie na przedszkole. Wystąpimy do samorządu powiatu brzeskiego o zwrot naszej własności. Mam nadzieję, że powiat również, jak gmina przed kilkoma laty, przekaże nam budynek za darmo. I właśnie w tym miejscu urządzimy nowe, większe przedszkole. Natomiast obiekt, w którym dzisiaj jest przedszkole, będzie służył jako Klubik – czyli nasz samorządowy żłobek – wyjaśnia burmistrz Marek Chudoba.

Samorząd liczy, że obiekt odzyska w ciągu kilku miesięcy, może nawet do końca tego roku. Wtedy zleci przygotowanie dokumentacji technicznej, która będzie podstawą do przebudowy starej szkoły na przedszkole. Przygotowanie dokumentacji, remont oraz wyposażenie przedszkola potrwa najdalej dwa lata. – Postaramy się jednak, by było to wcześniej. Liczę na wsparcie finansowe rządu i samorządu województwa małopolskiego – dodaje burmistrz Marek Chudoba. Przedszkole będzie czynne co najmniej 9 godzin. – Jeśli zaszłaby taka potrzeba, to oczywiście wydłużymy czas pracy przedszkola. Oświata i wychowanie, w tym wychowanie przedszkolne, to priorytety działania naszego samorządu, zarówno w tej, jak i przyszłej kadencji – zapewnia burmistrz Chudoba. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztował remont obiektu: może nawet kilkaset tysięcy złotych. – Ale na oświacie nie oszczędzamy – tłumaczy burmistrz Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .