Rozmowa ze Sławomirem Paterkiem
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 listopada 2018 19:41

Ochłonął Pan po wygranych wyborach...
Tak, ale nie ukrywam, że było sporo emocji. W dużej mierze spowodowanej tym, że do końca nie wiem, dlaczego, pomimo tego, że dwa razy z rządu byłem kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, teraz  to poparcie uzyskał ktoś inny. Ale ja się nie obrażam. Najważniejsza jest gmina i jej mieszkańcy, a nie polityka, czasem trudna, czasem po prostu brudna, czasem niezrozumiała...


Jakie pomysły Ma Pan na rozwój gminy.
Te same co w kampanii wyborczej. Dalsze  działania mające na celu poprawę  standardu życia mieszkańców poprzez kontynuację budowy sieci wodociągowej i  kanalizacyjnej, oraz poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, inwestycje w czyste powietrze.


A oświata?
Ogromnie ważna. Istotna jest poprawa infrastruktury oświatowej - kontynuacja budowy Przedszkola w Uszwi, rozbudowa Szkoły w Gosprzydowej,  kompleksowe remonty w szkole w Gnojniku i Biesiadkach – instalacja grzewcza, modernizacja klas, sanitariatów, pracowni komputerowych i tematycznych, zagospodarowanie przestrzeni w podziemiach i poddaszu.

W kampanii sporo Pan mówił o bezpieczeństwie?
Tak, dlatego wazna jest kontynuacja  poprawy  bezpieczeństwa  na  kilku  płaszczyznach: budowa chodników, ciągów pieszo jezdnych przy drodze krajowej, drogach powiatowych  i   gminnych; modernizacja dróg gminnych,  oraz istniejących  chodników; zabezpieczenie przeciwpowodziowe - regulacja rzeki  Uszwicy;  rozbudowa  oświetlenia,  oraz modernizacja  poprzez zastosowanie nowych technologii  (LED);  rozbudowa  monitoringu w centrach miejscowości.


A centra poszczególnych miejscowości?
Potrzebują nowych inwestycji. Stąd pomysł na poprawa  wizerunku centrów wsi  poprzez  Odnowy  wsi,  budowa placów  zabaw, zagospodarowanie przestrzeni  publicznej  w Biesiadkach, Gnojniku,    Gosprzydowej,   Lewniowej,   Uszwi,    Zawady    Uszewskiej, Żerkowie oraz   dalsze prace związane z dokumentacją oraz pozyskaniem środków zewnętrznych na nowy budynek Centrum Kultury, rozbudowa Domu Ludowego w Lewniowej na potrzeby LKS i Świetlicy wiejskiej czy dalsza modernizacja Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej.


Rozmawiał Mirosław Kowalski


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .