Tarnów. Rewolucja w magistracie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 06 listopada 2018 21:30

Robert Wardzała, Marek Ciesielczyk oraz Stanisław Sorys mają wzmocnić kierownictwo tarnowskiego magistratu. Ci pierwsi przemierzani są do fotela wiceprezydentów miasta. Na razie nie ma pomysłu. W jaki sposób zagospodarować Stanisława Sorysa.  Mógłby zostać wiceprezydentem, ale... musiałby zrezygnować z mandatu radnego województwa małopolskiego, a na to nie ma ochoty. Powód jest prosty: mógłby już mięć zamkniętą drogę do samorządu wojewódzkiego. Jak dowiedziała się nasza redakcja: prezydent Roman Ciepiela rozważa kilka wariantów.


Pierwszy – uczynienie z wicemarszałka Małopolski pełnomocnika ds. kontaktu z samorządami; drugi – powołanie go na pełnomocnika ds. pozyskania środków unijnych i stworzenie zespołu, które zajmie się rozwojem miasta; trzeci – Stanisław Sorys miałby zostać pełnomocnikiem prezydenta ds. rozwoju szkolnictwa wyższego (przekształcenia PWSZ w Akademię Tarnowską) oraz nowoczesnych technologii; czwarty -  powołanie go na szefa jednej z miejskich spółek.
(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : Wega 08 listopad 2018 11:01
A po co zagospodarowywać pana Sorysa ? Niech Prezydent Ciepiela utworzy w Mościcach operę i pierwszy artysta jak znalazł :)Już tam śpiewał :)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .