Reklama
Gmina Brzesko. Sypnęło pomysłami (nie swoimi?)
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 31 października 2018 10:29

PI0 0908Kampania wyborcza  trwa w najlepsze. Widać to nie tylko po licznych billboardach zachęcających do głosowania na jednego z dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury wyborów, ale także po ich aktywności w mediach społecznościowych. W najbliższą niedzielę Sławomir Pater i Tomasz Latocha powalczą o fotel burmistrz Brzeska. W niedzielę przed północą poznamy nazwisko tego, który przez pięć lat będzie włodarzem miasta.  Wyjątkową aktywnością na FB wykazuje się kandydat KWW BrzeskoodNowa, Tomasz Latocha. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się jego ofercie programowej, bo w I turze, był w słowach bardzo oszczędny. Przestudiowaliśmy dokładnie treść ulotki, materiałów na FB, dodatek do jednego z lokalnych pisemek... Nawet najwięksi zwolennicy Tomasza Latochy mówią o rozczarowaniu: kilka ogólników,  komunałów i banalnych stwierdzeń... Tak się wyborów nie wygrywa – mówią jego zwolennicy.


Przez kilka tygodni Tomasz Latocha skupił się na atakowaniu poprzedniego włodarza gminy Brzesko. Słusznie, nie słusznie – to już dzisiaj nie ma znaczenia. Skąd zatem ten frontalny atak na Grzegorza Wawrykę? Mam wrażenie, graniczące niemal z pewnością, że wynikał on –  jak się po pierwszej turze wyborów okazało – z błędnego założenia, że to właśnie z urzędującym jeszcze burmistrzem, zmierzy się w drugiej turze. Wystarczy krytykować i mandat burmistrza ma się w kieszeni. Tymczasem wyborcy spłatali mu ogromnego figla. Do drugiej tury przeszedł kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Solidny program, kilkadziesiąt konkretnych pomysłów na rozwiązanie problemów miasta i jego mieszkańców przedstawiony przez Sławomira Patera, zaskoczył sztabowców Tomasza Latochy. Wpadli w popłoch. Popłoch to jednak zły doradca. Stare powiedzenie i tym razem się sprawdziło. Zaczęło się więc wielkie „kopiowanie” pomysłów rywali, „kopiowanie” mechanizmów wyborczych: nie tylko Sławomira Patera, ale także Grzegorza Wawryki czy Krzysztofa Ojczyka.


Kilka dni po tym, jak kandydat Prawa i Sprawiedliwości ogłosił ze jest zwolennikiem utworzenia strefy aktywności gospodarczej w Wokowicach, kandydat komitetu, za którym bez wątpienia stoją politycy Nowoczesnej, Platformy i Polskiego Stronnictwa Ludowego, na potęgę chce zadbać o nowych inwestorów. Jakoś nie widziałem tej aktywności, kiedy przez osiem lat zasiadał w Radzie Powiatu Brzeskiego. Czy chociaż raz zgłosił wniosek o utworzenie powiatowej strefy aktywności gospodarczej?  Jeśli nawet to zrobił,  to o skuteczny lobbing zadbać już nie potrafił. Już słyszę głosy oburzenia, że strefy gospodarcze to domena samorządów gminnych.  Bardziej mylnej tezy w życiu chyba nie słyszałem. I gmina i powiat odpowiadają za rozwój gospodarczy, „Rekin przedsiębiorczości”, na jakiego kreuje się wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, nie powinie mieć z tym żadnego problemu. Skoro nic mu nie wyszło ze strefy przez osiem ostatnich lata, jak jest gwarancja, że uda się teraz? I znowu na pohybel krytykom podam kolejny przykład: powiat bocheński utworzył powiatową strefę aktywności gospodarczej.


Coś mi się wydaje, że w takim tempie na finiszu kampanii wyborczej z programu Tomasza Latochy,  kandydata popieranego przez ludzi z Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej, dowiemy, że będzie organizował festiwal piwny, organizował Dni Brzeska, wybierał najsympatyczniejszego psa, realizował program czyste powietrze, a materiał wyborczy „ozdobiony” będzie fotografią z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą...

(Siostra Zofii Mantyki)


Komentarze (5)

Pseudonim : Stefan Sawak 30 październik 2018 17:56
Brawo dla autora artykułu !
Pseudonim : Ola 30 październik 2018 18:34
Zgadzam się z autorem. Ktoś wreszcie obnażył mierność osiągnięć pana Latochy, którego jego zwolennicy kreują na zbawcę Brzeska. Ale jak nie "zbawił"do tej pory powiatu i nic nie zrobił dla gminy ( a mógł)to tym bardziej teraz bo PIS przejmuje władzę i adios pomidory.
Pseudonim : ola 30 październik 2018 19:11
Latocha taki nasz miejscowy odnowiony dyzma do kwadratu
Pseudonim : Małgorzata 30 październik 2018 20:39
A ja trochę inaczej. Mam wrażenie, że zwolennicy Pana Latochy robią mu krecią robotę. Do szału doprowadzają mnie już wszystkie posty, filmiki i rymowanki o tym kandydacie. Za niedługo z lodówki wyskoczy!
Pseudonim : kk 31 październik 2018 12:57
Ja już mam dość tych zaczepek na rynku. Tego gadania o tym samym. Głosowałam na Wawrykę teraz mój głos oddaje Paterowi.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .