Reklama
Wokowice. Strefa aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 10:00

Wiele wskazuje na to, że w Wokowicach powstanie strefa aktywności gospodarczej. - Tam jest 26 hektarowy grunt, którego właścicielem jest gmina Brzeska. Wystarcza niewielkie nakłady finansowe i strefa aktywności gospodarczej będzie gotowa. Co więcej: mamy pomysł skąd wziąć środki na ten cel. Rozmawiałem w kuluarach wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, z szefem rządu o możliwościach pozyskania potencjalnych inwestorów – mówi Sławomir Pater.

Grunt ma wiele atutów – uważa Sławomir Patere. Jest tutaj niemal kompletna infrastruktura. - Zaraz przebiega wyremontowana droga powiatowa o dużej nośności, w pobliżu są linie wysokiego napięcia, które dostarczą energii ile kto będzie tylko chciał, atutem jest także znajdująca się w pobliżu oczyszczalnia ścieków na Zajaziu oddalona o około 500 m. Z moich rozmów z pracownikami Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku wynika, że uzbrojenie terenu w wodę to kwestia kilku miesięcy: koszty tez stosunkowo niewielkie – tłumaczy Sławomir Pater. Należy jak najszybciej podjąć starania o pozyskanie środków na szybkie utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej. - Przez lata nikt nie dostrzegał potencjału jaki ma to miejsce. A szkoda, To ogromna szansa dla Gminy Brzesko – podkreśla Sławomir Pater. Tym bardziej, że inwestorzy są zainteresowani miastem? - Myślę, że mamy szansę na rozpoczęcie tej inwestycji w przyszłym roku, najdalej w 2020 – zapowiada Sławomir Pater.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .