Reklama
Gmina Dębno Samorządowym Liderem Edukacji
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 28 października 2018 22:08

W 8. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji – 2018” Komisja Certyfikacyjna przyznała gminie Dębno certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. Tym samym Komisja potwierdziła, że działalność Urzędu Gminy Dębno w sferze lokalnej polityki oświatowej zasługuje na najwyższe uznanie, gdyż prowadzona jest efektywnie, nowocześnie, skutecznie, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu ogłoszone zostały oficjalnie podczas Gali Finałowej w Auli Collegium Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie Gali dokonano uroczystego wręczenia nadanych certyfikatów, jak również poinformowano uczestników Programu, które z certyfikowanych samorządów otrzymały w tym roku Nagrody Nadzwyczajne. Gmina Dębno otrzymała Wyróżnienie Nadzwyczajne PRIMUS. Wyróżnienie to przyznawane jest jednostkom samorządu terytorialnego, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

- To dla nas już kolejna nagroda za naszą działalność w obszarze edukacji – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.  – Dla nas rozwój oświaty to jeden z priorytetów. Z roku na rok nasze szkoły pięknieją, dostosowują ofertę edukacyjną do potrzeb lokalnej społeczności. W ciągu minionych czterech lat kilka szkól przeszło gruntowny remont bądź zostało rozbudowanych. Aktualnie w Dębnie rozpoczynają się prace przy budowie najnowocześniejszej hali sportowej w naszym regionie. Poza inwestycjami infrastrukturalnymi staramy się podnosić jakość kształcenia. Jednym z takich działań był swoisty "okrągły stół" na temat wyzwań oświatowych naszej gminy – Vulcan kompetencji.  

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .