Reklama
Czchów. Powróci sprawa zasiedlenia Romów?
WYDARZENIA - Czchów
środa, 24 października 2018 22:01

Wybory samorządowe sprawiły, że przez ostatnie miesiące samorządowcy z Limanowej „wyciszyli” kwestię przeniesienia Romów do Czchowa. Burmistrz Marek Chudoba ostrzega, że wybór na stanowisko burmistrza Limanowej Władysława Biedy oznacza jedno: powrót do koncepcji wysiedlenia ich z Limanowej i przeniesienia do Czchowa. - Mam żal do wojewody małopolskiego, że w porę nie zablokował uchwały Rady Miejskiej w Limanowej. Tymczasem racja jest po naszej stronie, bowiem Uchwala radnych z Limanowej w sprawie przesiedlenia romskiej rodziny do Czchowa jest nieważna. Nasz tok rozumowania podzielił Naczelny Sąd Administracyjny. Przypomnę, że samorządowcy z Limanowej kupili dom w Czchowie i chcieli tam przeprowadzić  romska rodzinę, która teraz mieszka w zrujnowanym budynku. Szkopuł w tym, że sami Romowie nie chcą u nas mieszkać. To inżynieria społeczna. Jako burmistrz nigdy się nie zgodzę na łamanie prawa: bo spór o Romów w Czchowie ma charakter prawny – zapewnia Chudoba.


Przypomnijmy, że Naczelny Sad Administracyjny przychylił się dosłownie do wszystkich zarzutów jakie stawiała gmina Czchów. Chociażby do tego, że gmina nie może prowadzić działań na terenie innego samorządu. Prawo musi być przestrzegane. - Szkoda, że nie zauważył tego wojewoda małopolski. Dopiero rację przyznał nam sąd? Ja jako burmistrz miałem prawo wydać zarządzenie zakazujące osiedlenia się Romów. Gdybym się zgodził, złamałbym prawo. Burmistrz Chudoba mówi, że nadal Gmina Limanowa jest właścicielem domu w Czchowie, ale nie może prowadzić tam żadnej działalności. Dla mnie sprawa jest oczywista. Zasugerowałem nawet naszym radnym, byśmy po wyborach odkupili ten obiekt od gminy Limanowa. Na pewno ja nie złożę broni: nie jestem nastawiony antyromsko. Ja tylko jestem za przestrzeganiem prawa. Mam nadzieję, że wojewoda małopolski w tej sytuacji przyzna nam rację – mówi Marek Chudoba.

(mir)


Komentarze (4)

Pseudonim : *--* 25 październik 2018 11:36

To znaczy ,ze p.Chudoba już wie ,ze wygra wybory w II turze???
Pseudonim : *--* 25 październik 2018 11:38

To znaczy ,ze p.Chudoba już wie ,ze wygra wybory w II turze???

'' Zasugerowałem nawet naszym radnym, byśmy po wyborach odkupili ten obiekt od gminy Limanowa. ''
Pseudonim : Matrek 27 październik 2018 16:33
Tak bo burmistrz ma juz wybrana rade .10 radnych ze swojego komitetu.
Pseudonim : Rahim Mojszeż 30 październik 2018 06:20
A dlatego mieszkają w zrujnowanym budynku, ponieważ sami go zniszczyli.
W wirtualnym świecie nic nie ginie. Można odnaleźć dom i w jakim stanie został im podarowany oraz obecny stan tego domu. Że tez mnie żaden włodarz miasta albo nasze Państwo nie chciało mi żadnego domu podarować. Za wszystko sam muszę płacić..

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .