Brzesko. WYBORY: Będzie dogrywka? to raczej pewne
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 09 października 2018 06:55

Czterech kandydatów zabiega o poparcie na burmistrza Brzeska, w zaplanowanych na 21 października, wyborach samorządowych. Czterech – mocnych, co w praktyce oznacza, że druga tura jest pewna. Niewiadomych jest więcej, bo z całej czwórki każdy – powiadam każdy ma szansę na udział w dogrywce. Krzysztof Ojczyk raz startował na burmistrza. Ale było to 10 lat temu. Mocno pracował w tym czasie, jako szef samorządy jest znany w gminie. Czy przy dobrej kampanii jest wstanie wejść do drugiej tury? Tak samo jak Tomasz Latocha, który w iście amerykański sposób prowadzi kampanię wyborczą. Też bez szans nie jest. Sławomir Pater ma natomiast za sobą partię rządzącą. Sporo, to może wystarczyć na drugą turę. No i obecny włodarza miasta – Grzegorz Wawryka. Wielu w nim upatruje „pewniaka” w walce o dogrywkę. Szanse ma, ale pewniakiem na jego miejscu bym się nie czuł, bo konkurencja jest wyjątkowo mocna.


(pr)


Komentarze (19)

Pseudonim : wyborca myślący, nie oglądający 09 październik 2018 20:24
Pan Latocha prowadzi kampanię "w iście amerykański sposób"? Od kiedy to w amerykańskich kampaniach unikają informowania o programie wyborczym kandydata oraz o partiach, które go wspierają? Zdjęcia na facebooku z rozmów ze "spotkanymi na ulicy mieszkańcami" jakoś średnio mnie przekonują, bo chyba każdy wyborca ma prawo poznać poglądy kandydata, a nie tylko ten, który spotkał go osobiście... Mam nadzieję, że społeczeństwo jest już na tyle rozwinięte, by nie głosować na plakaty, ale to się okaże za kilka tygodni
Pseudonim : nikt ważny 10 październik 2018 19:36
a mnie akurat Pan Latocha imponuje w tej kampanii, Jemu się chce i to widać, jest przebojowy, aktywny, kreatywny.
Pseudonim : Bajkonur 11 październik 2018 10:14
Czuje się po prostu osaczony przez wiszące na każdym kroku plakaty pana Latochy (tego jest chyba kilkaset w całej gminie), z których spogląda na mnie facet o przeszywającym spojrzeniu, w wypasionych okularkach od Versace. Ja takim kandydatom mówię - nie - którzy o mało nie wyjdą z siebie by dorwać się do stołka. A ci jego kandydaci do Rady Miejskiej. Poniżej wszelkiej krytyki. Mamy tam takich znawców prawa administracyjnego jak np. pani sklepowa.
Pseudonim : wyborca myślący, nie oglądający 11 październik 2018 11:25
Szkoda tylko, że ta aktywność ogranicza się do rozwieszania plakatów, rozdawania pierdółek czy aktualizowania zdjęć i szablonów na facebooku. Jeszcze nie usłyszałem żadnej konkretnej propozycji ze strony tego kandydata. Jeśli faktycznie coś przeoczyłem i gdzieś jest udostępniony jego program to proszę o informację, bo chciałbym się dowiedzieć czy po wyborach w gabinecie będzie siedział aktywny burmistrz czy tylko będzie wisiał jego baner.
Pseudonim : Mario 11 październik 2018 12:25
Panowie Wawryka i Pater to wiadomo kim są. O ich programach wyborczych można się już wiele dowiedzieć.
Natomiast im jest pan Latocha ? Jakie ma poglądy i przekonania ? Komu (jakiej partii) wyskoczył spod kapelusza ?
Pseudonim : Bajkonur 11 październik 2018 14:34
On nie ma żadnego programu. Powtarza tylko w koło macieju jakie to ma niebotyczne doświadczenie z pracy w MARR, szerokie kontakty w świecie biznesu, czas na młodych, Brzesko od nowa trzeba urządzić. i tym podobne frazesy. A nawet jakby miał program to nie znaczy że należy na niego bezwarunkowo głosować. Dobrze Wawryka o nim powiedział - 'Kontrkandydaci wszystko totalnie krytykują, obiecują rzeczy niemożliwe do spełnienia, nawet takie, które nie leżą w kompetencjach gminy.
Pseudonim : nikt ważny 11 październik 2018 16:27
uderz w stół i proszę... Ja akurat nie jestem z gminy Brzesko, więc tam nie głosuję i jestem obiektywny. Po prostu temu Panu się chce, ja to doceniam. Inni się ruszają jak muchy w smole, są jak w ciasnym gorsecie. A co to za zarzut, że kandyduje sklepowa, albo że ktoś się nie zna na prawie administracyjnym. A co?! Może obecni rajcy miejscy to są wybitni specjaliści od prawa administracyjnego? Proszę Was bo opluję monitor ze śmiechu :) Siedzą w tych radach często ludzie co nie umieją ze zrozumieniem przeczytać uchwał nad którymi głosują. Ale przecież ja prawdy objawionej w tej mierze nie odkrywam.
Pseudonim : Observ 11 październik 2018 21:59
Pan Latocha trochę jak pani Magdalena Ogórek podczas wyborów prezydenckich. Na początku wydawało się, że może być sukces, ale jak potem zamilkła na całą kampanię, to skończyło się jak się skończyło.
Pseudonim : maciek 12 październik 2018 07:41
P. Latocha jest wce prezesem MARR-u czyli instytucji powołanej i zarządzanej przez Urząd Marszałkowski. Kto rządzi w województwie ?? wiadomo PO i PSL stąd też ten zielony kolor na banerach kandydata i odpowiedz na Twoje pytanie.
Pseudonim : Observ 12 październik 2018 08:57
Tajemnicą poliszynela jest, że Brzesko OdNowa powiązane jest z brzeskimi strukturami m.in. Nowoczesnej. Z tych list kandydują przecież lokalni działacze tej partii. Poza tym, to logiczne, że Koalicja Obywatelska chce mieć jak największą liczbę burmistrzów w kraju (podobnie jak PiS), ale nie wszędzie są w stanie to osiągnąć pod własnym szyldem.
Pseudonim : Observ 12 październik 2018 09:04
Dla poparcia moich słów wystarczy popatrzeć na zdjęcia na Facebooku Pana Bogusława Sambora (przewodniczącego brzeskiej Nowoczesnej), który dostał "jedynkę" w okręgu 1 do Rady Miasta. Zresztą w drugim okręgu "jedynkę" ma Pan Duda, który 4 lata temu kandydował z PSL. Takich miejsc na liście żadnego komitetu nie dostaje się tak po prostu...
Pseudonim : Bajkonur 12 październik 2018 15:26
Proszę!! Nie głosujmy na Brzesko OdNowa, bo oni te stanowiska w Radzie Miejskiej traktują niczym łup i odskocznie do wyższych stanowisk. Dzisiaj to jest Rada Miejska, w następnych wyborach Rada Powiatu, potem Sejmik itd. Nie pozwólmy żeby tacy osobnicy dostali taki prezent, całkiem nieuprawniony.
Pseudonim : Mariusz 15 październik 2018 05:53
Pan Latocha przypomina mi swoją kampanią pewnego pana byłego prezesa Czesława K. Narobił szumu i zostawił bajzel który od lat się sprząta
Pseudonim : Jacek 15 październik 2018 06:04
Jakby wodę wycisnąć z tego co mówi pan Latocha to nie zostało by nic .
Najsłabszy ze wszystkich kandydatów .Karierowicz z PSL-u . Możemy się pożegnać z pieniędzmi z góry jeśli burmistrzem zostałby nie daj Boże pan Latocha.
Pseudonim : Grzegorz 15 październik 2018 07:58
Tylko BrzeskoOdNowa jest gwarancja dobrych zmian w gminie! Reszta już miała swoje 5 min
Pseudonim : olo 15 październik 2018 09:04
Ci którzy startują eksponując szyld partyjny i ściągając do Brzeska baronów i dygnitarzy partyjnych nic nie rozumieją. Przecież to jest samorząd, ludzie!!!
Pseudonim : d 15 październik 2018 10:21
Każdy będzie lepszy niż smętny grzesiu z jadownik i jego ferajna
Pseudonim : Anonim 15 październik 2018 12:54
Tomasz Latocha, najlepszy fachowiec od przedsiebiorczosci.
#BrzeskoOdNowa
Pseudonim : Zuzka 21 październik 2018 23:24
A ja chce zobaczyc w końcu nowe twarze w radzie gminy Debno... a nie wiecznie ci sami...

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .