Rozmowa z Krzysztofem Ojczykiem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku. Kandydatem na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 października 2018 09:50

aojczyk- Co Pana skłoniło, by ostatecznie kandydować na fotel burmistrza Brzeska.
- Od niemal 25 lat pełnię funkcję radnego, z czego 10 lat na funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzesku. Niewątpliwie jest to dowód ogromnego zaufania jakim  mnie obdarzono. Zaufania mieszkańców, jak i radnych tej i poprzednich kadencji. W pracy samorządowej zawsze starałem się kierować dobrem mieszkańców, zwłaszcza tych najsłabszych, a nie po to, aby być chwalonym czy odbierać zaszczyty. Wiem jak zmienić Brzesko. Zmienić na lepsze…

- Jakie Ma Pan doświadczenie zawodowe, społeczne?
- Mam ustabilizowaną sytuację rodzinną i materialną, co pozwala mi traktować funkcję radnego czy urząd burmistrza, jako misję społeczną, a nie jako podstawowe źródło dochodu.


Posiadam wykształcenie wyższe ekonomiczne potwierdzone dyplomami na 2 kierunkach z zakresu finansów publicznych i zarządzania oraz studia za granicą. Przez siedem lat pracowałem w bankach zajmując wysokie stanowiska kierownicze, prowadziłem własną działalność gospodarczą, a obecnie zarządzam jako prokurent dwoma spółkami prawa handlowego. Poza doświadczeniem zawodowym i samorządowym mam również spore doświadczenie w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, które zdobyłem na przestrzeni ostatnich 10 lat. Z racji pełnionych funkcji mam dobre kontakty w środowisku przedsiębiorców, potrafię właściwie rozeznawać ich potrzeby, co pozwala mi na szybkie nawiązywanie kontaktów i wyszukiwanie potencjalnych inwestorów.

- Jaką będzie Pan prowadził kampanię wyborczą?
Nie zamierzam z nikim prowadzić walki politycznej. Reprezentuję społeczny komitet wyborczy MIESZKAŃCY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ , którego celem jest dążenie do rzeczywistej poprawy jakości życia ogółu wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Brzesko.

Jako radny i Przewodniczący Rady wielokrotnie składałem interpelacje i zapytania dotyczące moich pomysłów na usprawnienie życia gospodarczego naszej gminy, chociażby związanego z funkcjonowaniem spółek komunalnych. Nie mniej jednak, żaden radny nie ma mocy sprawczej, aby dokonywać zmiany. Tylko organ wykonawczy gminy ma realne możliwości zmian w stylu zarządzania spółek i innych jednostek jemu podległych. Burmistrz wybrany w bezpośrednich wyborach ma bardzo silny mandat do sprawowania władzy wykonawczej, dlatego też „to wszystko” czego mogłem doświadczyć wykonując mandat radnego przez okres minionych 6 kadencji chciałbym teraz zmaterializować. Łączy nas Brzesko.

 

(materiał wyborczy KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .