Gmina Czchów. Nie będzie w 2019 roku podwyżek cen wody i ścieków
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 października 2018 00:00

Bardzo stabilna polityka podatkowa, prowadzona już od kilkunastu lat, oparta na niskich podatkach – sprzyja dynamicznemu rozwojowi gminy. Korzystają na tym nie tylko mieszkańcy, ale także inwestorzy i właściciele domków letniskowych. Przez ostatnie trzy lata podatki lokalne nie były podnoszone w ogóle. Dotyczy to także podatku rolnego oraz podatku leśnego. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że drenowanie kieszeni podatników w naszym regionie, gdzie dochody są niskie, to droga do nikąd. W przypadku rolnictwa, które jest zupełnie nieopłacalne, stosujemy najniższą dopuszczonych prawem stawkę podatku rolnego  - mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.


Na przyszły rok gmina nie przewiduje żadnych podwyżek. – Nie byłoby to uzasadnione ekonomicznie. Potrafimy racjonalnie gospodarować wodą, w ryzach trzymamy koszty stąd nasza decyzja, by ceny wody i ścieków pozostawić na starym poziomie – dodaje burmistrz Chudoba. Warto dodać, że opłaty za wodę i ścieki są tutaj jednymi z najniższych w Małopolsce. W Czchowie za wodę płaci się 3.2 złotych, za ścieki 5.4 co daje razem 8.6 złotych, gdy tymczasem w Tuchowie czy Ciężkowicach 22.14, w Brzesku -12.58, w Zakliczynie 12.18 złotych, Nowy Sączu – 16.16.  Ceny wody i ścieków: w najbliższych latach – nie będą podnoszone. Warto dodać, że gminie udało się zwiększyć dochody zewnętrzne w tym na wykonanie zadań własnych w sferze społecznej i inwestycyjnej. Zadbano także o dodatkowe środki z Unii Europejskiej oraz dodatkowe pieniądze z funduszy krajowych: chociażby z tak zwanych powodziówek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .