Brzesko. Radni ne zmienili uchwały dotyczącej prohibicji
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 września 2018 20:01

Przedsiębiorcy oraz 340 mieszkańców miasta Brzeska podpisało się pod projektem uchwały Rady Miejskiej, by skrócić okres „prohibicji”, tak by alkohol można było kupić do godziny 24 (do północy), a nie jak to uchwalili kilka tygodni temu rajcy miejscy – tylko do 22. Ostatecznie 11 z 21 radnych zagłosowało za tym, by Rada Miejska nie procedowała uchwały. Oznacza to, że w tej kadencji samorządu raczej prawo w tym zakresie nie zostanie zmienione. Przypomnijmy, że od dzisiaj, na mocy sierpniowej uchwały Rady Miejskiej w Brzesku, w sklepie, na stacji paliw – alkohol kupimy tylko do 22. W pubach i restauracjach może być sprzedawany całą noc, ale pod warunkiem że będzie konsumowany na miejscu.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia radni Rady Miejskiej w Brzesku wprowadzili prohibicję na terenie całej Gminy Brzesko. Za głosowało 12 radnych (Ewa Chmielarz-Żwawa, Jarosław Sorys, Adam Smołucha (wszyscy PiS), Franciszek Brzyk  z PO, Kazimierz Sprosi, Edward Knaga, Jerzy Gawiak, Krzysztof Stępak, Anna Lubowiecka, Maria Kucia, Maria Kądziołka, Leszek Klimek (wszyscy Klub Radnych Wspólnota Samorządowa). Przeciw byli wówczas: Krzysztof Ojczyk, Piotr Wyczesany, Krzysztof Bogusz, Grzegorz Kolbusz, Barbara Borowiecka, Marcin Ciurej (wszyscy Klub Radnych PiS). Nieobecni:
Bogusław Babicz – PiS, Stanisław Góra -  Radnych Wspólnota Samorządowa oraz Adam Kwaśniak - PiS
(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : Bajkonur 28 wrzesień 2018 09:16
ooo tak, przedsiębiorcy już larum robią, bo im obroty spadną. Rozpijają tylko społeczeństwo. Proponuje w ogóle na nich nie zważać.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .